Co a kde číst o kávě?

standart-2

 

Aktuálně se náš denní režim výrazně smrknul a zmizely některé aktivity, díky kterým jsme neměli čas třeba..... třeba na čtení. Takže jestli se ti už Netflix zajídá, televizní zprávy ti přijdou pořád jako přes kopírák, pak tě snad zachráníme výběrem zajímavých webů, časopisu nebo knihy, které se věnují kávě a její přípravě. Sami je čteme a tím si rozšiřujeme znalosti a dovednosti - on to do té naší hlavy jen tak někdo nenahraje. A kdy jindy, když ne teď? 

Standart magazín

https://standart.sk

Je to přesně 18x3 měsíců, kdy začal vycházet magazín o kávě tvořený samotnými fanoušky kávy. Vznikl na Slovensku a dnes je k dostání v 80 zemích světa a v několika jazykových mutacích. To svědčí o tom, že ho dělají sakra kvalitně. Je striktně printový, žádnou svoji elektronickou mutaci nemá a je to dobře. Vysokogramážový papír, krásné fotky, ilustrace - to není pouze časopis, to je kousek, který se bude hezky vyjímat i ve tvojí knihovně a rád se k němu budeš vracet. Můžeš si ho předplatit v česko-slovenské mutaci a jako bonus dostaneš ke každému kvartálnímu výtisku i balíček 80g výběrové kávy, abys ho přeci nečetl nasucho, že jo. Prostě 140 poctivých stran o aktuálních tématech může zamířit i do tvojí schránky. Takhle jednoduše...

 

European Coffee trip

https://europeancoffeetrip.com

To je takový nikdy nekončící coffee trip napříč Evropou, za kterým stojí Aleš Pospíšil a Radek Nožička. Projekt, jehož cílem je objevovat místa spojená s kávou, psát o nic, točit videa a dělat to navíc tak, aby samotný web a jeho obsah dokázal na tyhle kávové výpravy vydělat. Podařilo se a díky za to. Popravdě, vždy, když někam jedeme na "eurotrip", mrkneme se přesně sem na průvodce jednotlivými městy a pak už jdeme na jisto. Jak říkají kluci, v prostředí kavárny se dozvíš o kultuře daného národa mnohem více než při okukování památek a s tím souhlasíme. Jo a web není pouze průvodcem po kavárnách a pražírnách, ale nabídne ti hodně solidní zásobu zajímavých článků. Takže, až budeš plánovat letošní coffee euro trip, inspiruj se přesně tu!

 

Barista Hustle blog

https://cs.baristahustle.com/blog/

Pro ty náročnější z vás máme lahůdku v podobě blogu dvojnásobného světového šampiona Matta Pergera. Sofistikované články, studie, které ti podrobně ukážou, jak co funguje a co má na co jaký vliv. Blog je takový "vedlejšák", protože Matt se rozhodl zúročit své dovednosti a vedle BH Akademie nabízí také své vlastní baristické náčiní - prostě od baristy a baristům. U nás používáme jeho tamper a měnit rozhodně v nejbližší době nehodláme - je skvělý.

 

James Hoffmann YouTube kanál

https://www.youtube.com/channel/UCMb0O2CdPBNi-QqPk5T3gsQ

Jestli se ve světě kávy chvíli pohybuješ, určitě jsi už někde viděl/a. Významná a výrazná osoba ve světě kávy, světový šampion, autor knihy The World Atlas of Coffee a vždy a všude se svými nápadnými brýlemi :) Jo a taky spoluzakladatel Square Mile Coffee. Vedle svého blogu má fakt povedený video kanál na youtube. Recepty, recenze a video spoty na témata, co hýbou kávovou komunitou. 

 

...A na závěr - Velká kniha o kávě od Petry Veselé

Kniha je prostě kniha! Velký formát, luxusní provedení, nádherné fotky a hlavně cenný obsah, to je kniha věnovaná kávě od Petry Veselé - dvojnásobné mistryně ČR v přípravě kávy. Petra je do kávy zapálená už hezkou řádku let, své znalosti dál předává na svých kávových kurzech, se kterými ji pomáhá i její manžel Gwilym Davies - světovým šampionem z roku 2009. Kniha vyšla před 2 lety ve svém druhém a aktualizovaném vydání a kromě nových informací je vlastně kompletně nová - zasloužila si své luxusní provedení a velkoformátové fotky. Tohle si určitě přej pod stromek. K dostání u všech kvalitních knihkupců a Petra vám ji určitě ráda podepíše třeba na Prague Coffee Festivalu :)

 

Tak a to je pro dnešek všechno. Je to taková ochutnávka, zdrojů a inspirací je fakt hodně a k dalším se dostaneme někdy později. Ještě jich hezkou řádku v zásobě máme. Takže stay tuned!

Zpět do obchodu