Jaká káva je u Čechů nejoblíbenější?

 

Začali jsme pátrat a upřímně, žádné překvapení se nekoná, i když.... Došlo nám a statistická věda to potvrzuje, že se stále velké oblibě těší rozpustné kávy různé kvality, v přípravě vyhrává "turek" a nejvíce se kupuje již mletá káva. Pár informací nás ale zaujalo! U nás se prý vypije ročně 19 000 tun a nějakou kávu si ročně zakoupí asi 95% Čechů, tedy skoro každý. Spotřeba sice klesá o cca 3-4% ročně, ale na vině není menší obliba kávy jako takové. Důvod je daleko zajímavější. Stále více lidí dává přednost kvalitě a výběrové kávě. Kvalita na úkor kvantity. A to je super zpráva. 

linka_tenka 

"Stále více lidí dává přednost kvalitě před kvantitou"

 linka_tenka

 Stále více lidí chce vědět, co se ukrývá v šálku kávy, co dobrovolně konzumují. Zájem o zdravý životní styl vyhrává. To už je doslova krůček k výběrové kávě, kde jasný původ kávy, odrůda, způsob zpracování, férová odměna a neposlední řadě i dlouhodobé vztahy s farmáři hrají hlavní roli.  

A když už máš k dispozici kvalitní produkt v podobě čerstvého zeleného zrna, byl by hřích nevytěžit jeho potenciál, nenechat vyniknout chutě typické pro danou odrůdu, region či zemi, kdy navíc vhodný způsob zpracování chutě ještě více umocní. Když se takové zrno dostane až do pražírny, váží tu dlouhou cestu napříč světem, tak... Pražič ví - zaslouží si tu nejlepší péči, správný způsob pražení. A to, že máme na mysli proces pražení a nikoli přepražení, to je asi jasné. Správě upražená káva dokáže naplno ukázat, co se v ní skrývá. Černé cosi, které se kdysi mohlo nazývat zrnkem kávy nenabídne nic jiného, než hořkost a uniformní chuť (pokud je tedy stále řeč o nějaké chuti).

linka_tenka

"Výběrovka není pouze produkt"
linka_tenka

Výběrová káva však není pouze produkt, který potěší tvé smysly, je to filozofie. Nabízí toho mnohem více, přátelství, lásku k přírodě nebo kladný vztah k udržitelnosti a transparentnosti. Díky vám všem, kteří do světa výběrovky vstoupili a díky všem z vás, kterým záleží nejen na kvalitě, ale i dalších hodnotách, které jsou s tímto světem spojeny. 

Zpět do obchodu