COLOMBIA LAS MERCEDES - výběrová káva

Neohodnoceno
Novinka
colombia mercedes illimite

Chuťový profil: jahody, limeta, květinové tóny

Balení: 200g

Cena za gram: 1,80 Kč

Plně promytá metoda zpracování kávy ti přinese chuť jahod, limety a opět je to potvrzení faktu, že kolumbijské kávy nejsou zdaleka obyčejné a chuťově nudné.

Finca Las Mercedes má perfektní nadmořskou výšku (pomalejší zrání) a podnebí pro pěstování kávy vynikající kvality mimo jiné díky rozmanitému prostřední místní fauny a flóry. Rodina Guerra kávu pěstuje na 150 ze svých 384 hektarů. Zbytek farmy slouží výhradně jako přírodní rezervace. Na farmě pěstují odrůdy Caturra (70%), Castillo (20%) a Colombia (10%).

 

Las Mercedes zaměstnává 15 stálých pracovníků a 150 dalších během sklizně. Asi 20% jejich stromů je každoročně renovováno a farma usiluje o výsadbu odolných odrůd kávy (jen v roce 2013 bylo vysazeno 120 000). Rodina také stále hledá nové, progresivní způsoby, jak zlepšit kvalitu kávy v šálku. Hlavní sklizeň je v říjnu až prosinci, kdy je sklizeno 60% roční produkce, a později v únoru až dubnu u zbývajících 40%.

Pečlivé ekologické a sociální praktiky farmy umožnily rodině Guerrů získat certifikaci Rainforest Alliance, UTZ Kapeh a 4C certifikaci.

 

Zrno je upražené v profilu omniroast - je tedy ideální jak pro filtrovanou metodu, tak i espresso.

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Illimité patří mezi jednu z nejuznávanějších pražíren na Slovensku. Stojí za ní Lukáš, který svým téměř perfekcionistickým přístupem a neskutečným nadšením pro kávu dokáže doslova divy. Díky citu pro každý detail tak máte možnost ochutnat kávu, která se vám svojí charakteristikou zapíše hluboko do chuťových pohárků. Zkrátka kvalita před kvantitou. Však vyzkoušej sám...

275 Kč
Skladem (> 5 ks)
Země: Kolumbie
Odrůda: Colombia, Caturra
Farma: Finca Las Mercedes
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso
Hmotnost balení: 200g
Region: Antioquia
Zpracování: plně promytá
Nadm. výška: 1750-2050 m n. m.
Datum pražení: 28.9.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: ILMT_LOT28
Jméno značky: Illimité
Kategorie: Illimité Roasters
? Pražení: Omniroast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: