El Salvador - Divisadero (Cup of Excellence)

Neohodnoceno
Novinka
prosinec illimite

Zrnková výběrová káva, 100% arabica

Chuťový profil: tropické ovoce, koňak, sametové tělo

Balení: 200g

Cena za gram: 1,80 Kč

Káva ze série Cup of Excellence, které je navíc limitována svojí produkcí - pouhými 69 kg. Máš tak jedinečnou možnost ochutnat tuto výjimečnou kávu.

Cup of Excellence patří mezi významnou soutěž výběrových káv, která má za cíl objevit chuťově úžasné a jedinečné kávy. Oceněné kávy jsou poté prodávány ve formě aukcí, které nabízí farmáři možnost získat zajímavé finanční prostředky, které následně může investovat do dalšího rozvoje. Tahle farma se pravidelně umisťuje na předních příčkách, letošní sklizeň je jejím třetím umístěním v řadě v prestižním klíní CoE.

Anaerobně zpracovaná naturální káva odrůdy Bourbon, která si hezky poležela po dobu 72 hodin ve vzduchotěsných pytlích při teplotě mezi 15-20 stupni celsia. V průběhu zpracování se důkladně měří PH, aby producenti dosáhly ideálních chutí. Následně se káva suší pomocí větru na vyvýšených postelích. Vítr má v této fázi hlavní roli po cca 23 dní, dokud není dosaženo optimální 12% vlhkosti uvnitř zrna. A poslední fází zpracování této kávy je její samotné skladování. Káva je uložena v cypřišových dřevěných boxech. A pokud takto zpracovaný skvost dostane i tu nejlepší možnou péči při pražení (což je v případě Luka z Illimité tutovka), máte před sebou kávu se sametovým tělem, tóny tropického ovoce a koňaku.

Divisadero je název projektu farmáře Mauricia Salaveria, v rámci kterého se snaží experimentovat s různými metodami zpracování a odrůd a to díky jeho celkem 5 farmám, na kterých pěstuje kávovníky. Mauricio tak bezesporu patří mezi odborníky na microloty a různé metody zpracování.

 

Zrno je upražené v profilu omniroast - je tedy ideální jak pro filtrovanou metodu, tak i espresso.

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Illimité patří mezi jednu z nejuznávanějších pražíren na Slovensku. Stojí za ní Lukáš, který svým téměř perfekcionistickým přístupem a neskutečným nadšením pro kávu dokáže doslova divy. Díky citu pro každý detail tak máte možnost ochutnat kávu, která se vám svojí charakteristikou zapíše hluboko do chuťových pohárků. Zkrátka kvalita před kvantitou. Však vyzkoušej sám...

359 Kč
Skladem (1 ks)
Země: Salvador
Odrůda: Bourbon
Farmář: Mauricio Salaverria
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso
Hmotnost balení: 200g
Region: Apaneca
Zpracování: anaerob. naturální
Nadm. výška: 1500 m n. m.
Datum pražení: 1.12.2020
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: ILMT_LOT29
Jméno značky: Illimité
Kategorie: Illimité Roasters
? Pražení: Omniroast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: