v termínu 9.5.-22.5.2022 jsme si naordinovali dovolenou. Vaše objednávky budou odbaveny hned, jak se vrátíme!

El Salvador - Divisadero

Neohodnoceno
Novinka Tip
nova kafata

TROPICKÉ OVOCE, KOMPLENÍ A SAMETOVÁ CHUŤ

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,60 Kč  |  Cupping skóre: 86,5 b

nase_hodnoceni Exploze tropických chuťí

 

Tenhle lot je ti určitě znám už z minulého roku, kdy se navíc pyšnila oceněním Cup Of Excellence. S letošní sklizní Mauricio Salaverria navazuje na chuťový profil z minulého roku a ty tak máš znovu možnost ochutnat tuto striktně limitovanou kávu. Jde totiž o opravdový microlot.

Anaerobně zpracovaná naturální káva odrůdy Bourbon, která si hezky poležela po dobu 72 hodin ve vzduchotěsných pytlích při teplotě mezi 15-20 stupni celsia. V průběhu zpracování se důkladně měří PH, aby producenti dosáhly ideálních chutí. Následně se káva suší pomocí větru na vyvýšených postelích. Vítr má v této fázi hlavní roli po cca 23 dní, dokud není dosaženo optimální 12% vlhkosti uvnitř zrna. A poslední fází zpracování této kávy je její samotné skladování. Káva je uložena v cypřišových dřevěných boxech. A pokud takto zpracovaný skvost dostane i tu nejlepší možnou péči při pražení (což je v případě Luka z Illimité tutovka), máte před sebou kávu se sametovým tělem, tóny tropického ovoce a koňaku.

Divisadero je název projektu farmáře Mauricia Salaveria, v rámci kterého se snaží experimentovat s různými metodami zpracování a odrůd a to díky jeho celkem 5 farmám, na kterých pěstuje kávovníky. Mauricio tak bezesporu patří mezi odborníky na microloty a různé metody zpracování.

 

Zrno je upražené v profilu omniroast - je tedy ideální jak pro filtrovanou metodu, tak i espresso. Ale v tomto případě doporučujeme filtr :)

 

zpusob_pripravy_omni_zluty

 

O pražírně:

Illimité patří mezi jednu z nejuznávanějších pražíren na Slovensku. Stojí za ní Lukáš, který svým téměř perfekcionistickým přístupem a neskutečným nadšením pro kávu dokáže doslova divy. Díky citu pro každý detail tak máte možnost ochutnat kávu, která se vám svojí charakteristikou zapíše hluboko do chuťových pohárků. Zkrátka kvalita před kvantitou. Však vyzkoušej sám...

409 Kč
Skladem (>5 ks)
Země: Salvador
Odrůda: Bourbon
Farmář: Mauricio Salaverria
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso
Hmotnost balení: 200g
Region: Apaneca
Zpracování: anaerob. naturální
Nadm. výška: 1500 m n. m.
Datum pražení: 18.1.2022
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: ILMT_LOT35
Jméno značky: Illimité
Kategorie: Illimité Roasters
? Pražení: Omniroast