v termínu 9.5.-22.5.2022 jsme si naordinovali dovolenou. Vaše objednávky budou odbaveny hned, jak se vrátíme!

Ethiopia Chelichele GR. 1

Neohodnoceno
Novinka Tip
ilmt listopad 3
399 Kč –50 %

CITRÓNOVÁ TRÁVA, MERUŇKY, KVĚTINOVÁ

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,60 Kč  |  Cupping skóre: - b

nase_hodnoceni Etiopka & lemongrass = 

 

1945-1970... Neboj se, to není vymezení letopočtu, kdy se sbíraly kávové třešně sbíraly. Ve světě výběrovky se na archivaci příliš nehledí :) Tohle zrno pochází z nadmořské výšky téměř 2000 m z oblasti Yirgacheffe, která je většině kávových fanatiků známá jako oblast, kde se produkuje opravdu perfektní zelená káva. V případě zpracovatelského družstva Worka Chelichele jde o zrno různých odrůd Jarc, které jsou zpracovány plně promytou metodou. Nejprve jsou kávové třešně protříděny (nezralé či přezrálé třešně), dále jsou depulpovány a fermentovány během 36 až 48 hodin ve speciálních tancích. Poté je z třešní odstraněn zbývající pergamen a čistě propláchnuté zrno putuje na vyvýšené postele, kde se až 18 dní suší, dokud nedosáhne optimální vlhkosti 11,5%. A pak hezky rychle v 60kg grainPro pytlích přímo do pražírny, v tomhle případě na Slovensko k Lukovi.

Je to velká věda, ale tebe bude zajímat hlavně ta krásně čistá chuť po čaji, s tóny květin, kde vystupuje dále chuť citrónové trávy a meruňek. Květinové či čajové tóny jsou pro etiopky charakteristické, zde je vše podpořeno netradičními chutěmi. Zase je v chuti něco nového, netradičního, tak to máme radi.

 

 

Zrno je upražené v profilu omniroast - je tedy ideální jak pro filtrovanou metodu, tak i espresso. Ale v tomto případě doporučujeme filtr :)

 

zpusob_pripravy_omni_zluty

 

O pražírně:

Illimité patří mezi jednu z nejuznávanějších pražíren na Slovensku. Stojí za ní Lukáš, který svým téměř perfekcionistickým přístupem a neskutečným nadšením pro kávu dokáže doslova divy. Díky citu pro každý detail tak máte možnost ochutnat kávu, která se vám svojí charakteristikou zapíše hluboko do chuťových pohárků. Zkrátka kvalita před kvantitou. Však vyzkoušej sám...

399 Kč –50 % 199 Kč
Momentálně nedostupné
Země: Etiopie
Odrůda: Jarc Variety
Farmář: Worka Chelichele
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Yirgacheffe
Zpracování: plně promytá
Nadm. výška: 1945-1970 m n. m.
Datum pražení: 1.11.2021
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: ILMT_LOT38
Jméno značky: Illimité
Kategorie: Illimité Roasters
? Pražení: Omniroast
Chuťový profil: Vyvážená, Květinová
Země původu: Etiopie
Položka byla vyprodána…