Guatemala Finca La Senda LOT 26

Neohodnoceno
Novinka
levitate january 3

Zrnková výběrová káva, 100% arabica

Chuťový profil: červené bobule, švestky, rozinky

Balení: 250g

Cena za gram: 1,80 Kč

Nový rok začínáme ve velkém stylu. A o to se postaral Luk díky své spolupráci s rodinou Pérez-Escobar, od kterých na přímo nakupuje zelené zrno. Kávu z farmy La Senda už určitě věrně znáte z dřívějších lotů a je to přesně to kafe, které vás ohromí a na jehož kvalitu můžete vsadit vlastní mlýnek. Káva je pěstována na úpatí hory Mount Balam, což v překladu znamená tygr.  Na farmě spolupracují lidé z přilehlého okolí, všichni tvoří jednu velkou rodinu. Samotná rodina v čele s Eugenií a Arnoldem pak všem svým pracovníkům pomáhá jakkoli může - zejména se zajištěním léků nebo oblečení.

V případě aktuálních káv z Fincy La Senda (sklizeň leden-duben 2020) jde o zpracování formou karbonické macerace. Metoda, která v poslední době nabírá na popularitě a to zaslouženě. Kávové třešně jsou po sběru umístěny do tanku s jednocestným ventilem, kdy přirozené chemické reakce probíhající v samotné kávové třešni díky přispění různých mikroorganismů produkují oxid uhličtý, který vytlačuje kyslík. Ten směřuje ven z tanku a kvašení tak probíhá pouze za přispění minima kyslíku. Tento proces může trvat dny nebo i týdny díky faktu, že třešně jsou ponechány vcelku včetně dužniny a slupky. Vytvářením tlaku uvnitř nádrže dochází k tvorbě cukrů, které jsou doslova živným materiálem pro mikroby. A výsledkem jsou pak úžasné chutě samotné upražené kávy. Je to věda, ale díky za ni.

LOT26 se vyznačuje chutí červených bobulí, švestek a rozinek a nabízí krémově sladké tělo. V nabídce máme celkem tři různé druhy - mrkni ještě na další a zkompletuj si sbírku chutí, stojí to zato. Mrkej na LOT A a lot SPECIAL MC.

 

Zrno je upražené v profilu omniroast - je tedy ideální jak pro filtrovanou metodu, tak i espresso.

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Illimité patří mezi jednu z nejuznávanějších pražíren na Slovensku. Stojí za ní Lukáš, který svým téměř perfekcionistickým přístupem a neskutečným nadšením pro kávu dokáže doslova divy. Díky citu pro každý detail tak máte možnost ochutnat kávu, která se vám svojí charakteristikou zapíše hluboko do chuťových pohárků. Zkrátka kvalita před kvantitou. Však vyzkoušej sám...

439 Kč
Skladem (> 5 ks)
Země: Guatemala
Odrůda: Caturra
Farmář: Família Pérez-Escobar
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Acatenango
Zpracování: carbonic maceration
Nadm. výška: 1600-2000 m n. m.
Datum pražení: 11.1.2021
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: ILMT_LOT31
Jméno značky: Illimité
Kategorie: Illimité Roasters
? Pražení: Omniroast
Země původu: Guatemala

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: