Objednávky vytvořené do 19h expedujeme následující pracovní den. Takže fakt rychle :)

Guatemala Lot 46

2 hodnocení

Více jak roční spolupráce s rodinou Pérez-Escobar, kdy zelené zrno pražírna Illimité nákupuje přímo od Arnolda a Eugenia, nově přináší doslova skvost v podobě dvou lotů 13 a 46. Káva je v obou případech zpracovaná řízenou fermentací. U lotu 46 jde o zpracovaní tzv. "anaerobickou fermentací", které vytáhlo z kávy výrazné ovocné tóny, hutnější tělo s náznaky červeného vína a sladkost po rozinkách. I tohle se prostě musí zažít. Ideální, když si vezmeš i LOT 13 a porovnáš mezi sebou.

Anaerobická fermentace probíhala po dobu 360 hodin. Zjednodušeně řečeno po tuto dobu byly kávové třešně macerovány ve vodě, kde docházelo k přirozené fermentaci za přispění mnoha různých mikroorganismů.

 

filtr

 

O pražírně:

Illimité patří mezi jednu z nejuznávanějších pražíren na Slovensku. Stojí za ní Lukáš, který svým téměř perfekcionistickým přístupem a neskutečným nadšením pro kávu dokáže doslova divy. Díky citu pro každý detail tak máte možnost ochutnat kávu, která se vám svojí charakteristikou zapíše hluboko do chuťových pohárků. Zkrátka kvalita před kvantitou. Však vyzkoušej sám...

349 Kč
Skladem (1 ks)
Země: Guatemala
Odrůda: Caturra, Bourbon
Farmář: Família Pérez-Escobar
Ideální pro: V60, Kalita, Aeropress
Hmotnost balení: 200g
Region: Huachipilines a Nisperales
Zpracování: anaerobní fermetace
Nadm. výška: 1680 -1730 m n. m.
Datum pražení: 17.12.2019
Zrknová káva

 

 

Kód Kód: ILMT_LOT14
Jméno značky: Illimité
Kategorie: Illimité Roasters

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: