v termínu 9.5.-22.5.2022 jsme si naordinovali dovolenou. Vaše objednávky budou odbaveny hned, jak se vrátíme!

Kenya Gatagua Muranga AA

Neohodnoceno
Novinka
ilmt listopad
399 Kč –50 %

ČERVENÝ POMERANČ, REBARBORA, BROSKVE

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,60 Kč  |  Cupping skóre: 87 b

nase_hodnoceni Keňa v super formě!

 

Zpracovatelskou stanici, odkud toto zrno pochází, provozuje Gatagua Farmers Cooperative Society (FCS). Ta funguje díky menším či větším příspěvkům jejích 650 členů, kteří sem dodávají kávové třešně. Ty pochází z nadmořských výšek mezi 1600 - 1800 m nad mořem a jsou složeny zejména z třešní odrůdy SL28 a SL34. A to je taková stálice u typicky keňských káv. A v rukou zkušeného pražiče se toto zelené zrno stává doslova pokladem. 

Vyzkoušej sám na vlastní chuťové pohárky, jak Luk z Illimité dokázal upražit tohle zrno, které pochází ze zářijové sklizně 2021. V chuti červeným pomeranč, rebarbora, sladkost broskví. Tohle chceš pít každý den. Kdo nemá rád skvělé kávy z Keni, je blázen :)

Jo a tyhle zrnka mají kategorizaci AA jak je opět také typické pro keňské kávy. Tedy jsou to zrnka největší, která mají více než 7,2 mm.

 

Zrno je upražené v profilu omniroast - je tedy ideální jak pro filtrovanou metodu, tak i espresso. Ale v tomto případě doporučujeme filtr :)

 

zpusob_pripravy_omni_zluty

 

O pražírně:

Illimité patří mezi jednu z nejuznávanějších pražíren na Slovensku. Stojí za ní Lukáš, který svým téměř perfekcionistickým přístupem a neskutečným nadšením pro kávu dokáže doslova divy. Díky citu pro každý detail tak máte možnost ochutnat kávu, která se vám svojí charakteristikou zapíše hluboko do chuťových pohárků. Zkrátka kvalita před kvantitou. Však vyzkoušej sám...

399 Kč –50 % 199 Kč
Momentálně nedostupné
Země: Keňa
Odrůda: SL28 a SL34
Farmář: Gatagua družstvo
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Muranga
Zpracování: plně promytá
Nadm. výška: 1700-1800 m n. m.
Datum pražení: 1.11.2021
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: ILMT_LOT37
Jméno značky: Illimité
Kategorie: Illimité Roasters
? Pražení: Omniroast
Chuťový profil: Velmi ovocná
Země původu: Keňa
Položka byla vyprodána…