NICARAGUA LAS VEGAS STRAWBERRY CANDY - výběrová káva

Neohodnoceno

Chuťový profil: zralé jahody, bonbóny, vinná dochuť

Balení: 200g

Cena za gram: 1,80 Kč

Cuppingové scóre: 88,5 bodů

Další přísná limitka, kterou najdeš pouze na pár vybraných místech a i když si dáš práci, více jak 50kg toho mít nebudeš :) A výjimečné kafe si žádá výjimečný design obalu, o který se postarala Kriss Sagan a který naprosto vystihuje chuťový profil kávy - zralé jahody, cukrovou sladkost a víno :)

Farma La Bastilla se nachází v severovýchodní části oblasti Jinotega - oblasti kávě zaslíbené. Kávovníky v této oblasti rostou na sopečné půdě, která jim dodává ideální podmínky pro pěstování chuťově jedinečných kávových třešní. V roce 2003 byla farma certifikovaná od Rainforest Alliance. Rozmanitost - ta asi nejlépe charakterizuje tuhle farmu. Je totiž rozdělena do dílčích mikro-farem, kde se v každé části pěstuje káva tak, aby využila maximálního potenciálu daného klimatickými i půdními podmínkami. V současnosti jich je na 150! 

Káva je zpracována kvasinkovou fermentací - díky mikrobiální reakci kvasinek a bakterií dochází k rozložení cukru - fermentaci. Tato reakce má významný vliv na výsledný chuťový profil a je velmi náročná na řízení kvality.

Při zpracování kávy dochází k fermentaci, když mikrobiální reakce kvasinek a bakterií rozloží cukr ve slizu během fáze po sklizni. Existuje mnoho různých stylů nebo metod, které producenti používají k posílení nebo řízení fermentace.

Zrno je upražené v profilu omniroast - je tedy ideální jak pro filtrovanou metodu, tak i espresso.

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Illimité patří mezi jednu z nejuznávanějších pražíren na Slovensku. Stojí za ní Lukáš, který svým téměř perfekcionistickým přístupem a neskutečným nadšením pro kávu dokáže doslova divy. Díky citu pro každý detail tak máte možnost ochutnat kávu, která se vám svojí charakteristikou zapíše hluboko do chuťových pohárků. Zkrátka kvalita před kvantitou. Však vyzkoušej sám...

359 Kč
Skladem (2 ks)
Země: Nikaragua
Odrůda: Red Catuai
Farma: Hacienda La Bastilla
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso
Hmotnost balení: 200g
Region: Jinotega
Zpracování: kvasinková ferm.
Nadm. výška: 1250 m n. m.
Datum pražení: 11.9.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: ILMT_LOT26
Jméno značky: Illimité
Kategorie: Illimité Roasters
? Pražení: Omniroast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: