Objednávky vytvořené do 19h expedujeme následující pracovní den. Takže fakt rychle :)

Panama Finca Hartmann

Neohodnoceno
hartmann
339 Kč –15 %

Chuťový profil: tmavé bobule, bíla čoko, bonbóny

Balení: 200g

Cena za gram: 1,70 Kč

Finca Hartmann je ryze rodinným podnikem již po 3. generace a navíc s českými kořeny - její počátky sahají do 30. let 19. století, kdy Alojz Strašil Hartmann odkoupil 500 ha půdy od panamské vlády. Část půdy o velikosti 100 ha pak svěřil svému synovi Ratiboru Hartmannovi, který tak stál u zrodu farmy, jenž se stala pojmem mezi kávomilci a to především díky svému citlivému přístupu k pěstování a udržování místního ekosystému. Farma se nachází v oblasti Santa Clara, Renacimiento, ve výšce mezi 1.300 - 2.000 m n. m. Kávovníky tu rostou pod stíny stromů deštné pralesa a celá rodina Hartmann se snaží o maximální symbiózu mezi původnímu stromy a rostoucími kávovníky. Výsledkem takové skvělé péče jsou výjimečné kávy s jedinečnými charakteristikami, ať už jde o vzácnou Geshu nebo jiné kávové odrůdy. Tohle by měl vyzkoušet každý.

Počasí v oblasti Chiriqui je proměnlivé, velké rozdíly teplot během dne a noci, časté deště a hodně větru - tím je pěstování kávy v této oblasti hodně velkou výzvou. Produkce je proto relativně malá, ale za to svojí chutí naprosto jedinečná.

Zpracování metodou Honey spočívá v ponechání části dužniny kávové třešně a následném sušení po dobu 15-20 dní. Během této doby dochází k proniknutí specifických chutí z dužniny přímo do kávového zrna a takto zpracovaná káva je v chuti sladší  a celkově komplexnější. Nevyniká tolik svojí ovocností, jako v případě naturální metody, za to se ti odvděčí svojí plnou medovou chutí.

Zrno je upražené v profilu omniroast - je tedy ideální jak pro filtrovanou metodu, tak i espress.

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Illimité patří mezi jednu z nejuznávanějších pražíren na Slovensku. Stojí za ní Lukáš, který svým téměř perfekcionistickým přístupem a neskutečným nadšením pro kávu dokáže doslova divy. Díky citu pro každý detail tak máte možnost ochutnat kávu, která se vám svojí charakteristikou zapíše hluboko do chuťových pohárků. Zkrátka kvalita před kvantitou. Však vyzkoušej sám...

288 Kč
Skladem (2 ks)
Země: Panama
Odrůda: Caturra, Catuai
Farmář: Familia Hartmann
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso
Hmotnost balení: 200g
Region: Santa Clara, Chiriqui
Zpracování: medová (honey)
Nadm. výška: 1300 m n. m.
Datum pražení: 13.1.2020
Zrknová káva

 

 

Kód Kód: ILMT_LOT16
Jméno značky: Illimité
Kategorie: Illimité Roasters

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: