Tanzania Iyenga AA/AB

Neohodnoceno

Chuťový profil: šťavnaté broskve, čokoláda, květiny

Balení: 200g

Cena za gram: 1,69 Kč

Novinka z rukou Illimité tě tentokrát vezme do Tanzánie do oblasti Mbozi, kde se pěstuje převážně odrůdy Bourbon, Kent a N39. Drobní farmáři jsou zde sdruženi do společenství AMCOS, kde jsou zastoupeny i ženy - farmářky, celkem jich je 17 z počtu 193 farmářů. Ta vedle technologie zpracování kávy třeba i systém dopravy kávy do zpracovatelské stanice formou shuttle busů. Zrno je nejpozději do osmi hodin od sběru depulpováno a následně putuje na 12 hodin do tanků do námi oblíbeného procesu s názvem fermentace. Zrna jsou dále protříděna a sušena na stolech po dobu 7-10 dní v závislosti na síle naší největší hvězdy. Takto připravené a zpracované zrno putuje na aukci do Moshi, kde je cuppováno, ohodnoceno a následně prodáno... nejvyšší nabídce. 

Označení AA a AB pak vyjadřuje velikost samotných zrn. AA je pro největší zrno, AB pak pro druhá největší zrna. Jakmile se pak takto připravené zelené zrno dostane do rukou Luka z Illimité, ten z toho dokáže vymáčknout krásné chutě v podobě šťavnatých broskví, čokolády, květin a s jemnou aciditou. Prostě krásně komplexní kafe. Mňam.

 

 

Zrno je upražené v profilu omniroast - je tedy ideální jak pro filtrovanou metodu, tak i espresso.

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Illimité patří mezi jednu z nejuznávanějších pražíren na Slovensku. Stojí za ní Lukáš, který svým téměř perfekcionistickým přístupem a neskutečným nadšením pro kávu dokáže doslova divy. Díky citu pro každý detail tak máte možnost ochutnat kávu, která se vám svojí charakteristikou zapíše hluboko do chuťových pohárků. Zkrátka kvalita před kvantitou. Však vyzkoušej sám...

339 Kč
Na dotaz
Země: Tanzánie
Odrůda: Bourbon, Kent, N39
Farmář: Iyenga Amcos coop.
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso
Hmotnost balení: 200g
Region: Mbozi, Songwe
Zpracování: plně promytá
Nadm. výška: 1600-1700 m n. m.
Datum pražení: 13.6.2020
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: ILMT_LOT21
Jméno značky: Illimité
Kategorie: Illimité Roasters
? Pražení: Omniroast
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: