v termínu 9.5.-22.5.2022 jsme si naordinovali dovolenou. Vaše objednávky budou odbaveny hned, jak se vrátíme!

55% Guatemala BUTTER XOCO

Neohodnoceno
Novinka
puchero coko xoco

MELASA, VANILKA, MÁSLO

 cokolada_ikona váha: 70g  | Podíl kakaa: 55%  |  Organická čokoláda

nase_hodnoceni KAKAO + VÝB. MÁSLO = NEBE

 

Xoco provozuje své vlastní farmy ve Střední Americe, kde také nakupuje vlhké kakaové boby od malých farmářů a zpracovává na nejvyšší možné úrovni. Kakaové boby rostou na vstupu do mayských území Petén a podél řeky Dulce. Odrůda Mayan Red je známá pro svůj sladký chuťový profil s melasou a vanilkovými tóny.

La Jarradilla je pak rodinná firma, která se kromě chovu dobytka zabývá výrobou vysoce kvalitních sýrů z kravského mléka "pasiegas". Řemeslným způsobem vyrábí také máslo, které prochází procesem kvašení. Pro tento proces se přidávají mléčné fermenty, které rozvíjejí část bakteriologie přítomné v samotném mléku.

A co když se spojí Xoco a La Jarradilla dohromady? Těžko popsatelné, ale naprosto božské. Snoubení mléčné čokolády s krásně hedvábnou strukturou a slaného nádechu díky máslu. Za nás opravdu nezapomenutelný chuťový zážitek. 

 

země původu  Guatemala
odrůda kakaa  Mayan Red
složení

 organické kakaové boby,

 organický třtinový cukr,

 pasiega kravské mléko (15%),

 práškové mléko, sůl

 

NUTRIČNÍ ÚDAJE (na 100g výrobku)
Energie 594 kcal/2486kj
Tuky 45g
  z toho nasycené 28g
Sacharidy 40g
  z toho cukry 27g
Bílkoviny 8g
Sůl 1g
   

 

O pražírně/čokoládovně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

159 Kč
Skladem (5 ks)

 

Kód Kód: PUCH_CHOKO_1
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
Země původu: Guatemala