Bolivia - Alasitas

Neohodnoceno

Chuťový profil: karamel, zelené jablko, kakaová dochuť

Balení: 250g

Cena za gram: 1,51 Kč

Bez Pedra Rodrigueze by zcela určitě nebyla produkce kávy z Bolívie tak rozmanitá jako nyní. Kávu od něj Dropíci nakupují pravidelně a speciálně každý rok se těší na novou sklizeň. A není to jen o businessu, lidi z pražírny a rodina Pedra se pravidelně navštěvují, ať to je v Bolívii nebo ve Stockholmu. Za ta léta se z nich stali opravdu dobří přátelé. Je to totiž kafe, které se dá pít od rána do večera v jakémkoli množství. A o co jde konkrétněji? Odrůda Caturra zpracovaná promytou metodou a pocházející z farmy Alasitas, což je cca 150km od města La Paz, které je jakýmsi centrem dění z oblasti bolivijské výběrové kávy. Caturra je přirozenou mutací odrůdy Bourbon, produkuje třešně s malou velikostí zrna a není na prostor tolik náročná. Může tedy růst v těsné blízkosti dalších ovocných stromů. A v téhle konkrétní kávě najdeš krémové, středně silné tělo, tóny karamelu, zeleného jablka, trochu připomíná čokošku s marshmallows a v dochuti je dlooouho cítit kakao.

Pár zajímavostí na závěr: Co v překladu znamená název farmy Alasitas? "Las Alasitas" = "kup mě". Transparentní podmínky v obchodování se zrnem v tomto případě znamenají, že 20% z ceny jdou přímo na platy farmářů, kteří tyto kávovníky pěstují.

 

Káva je pražená v profilu omniroast, je tedy dobrá jak na espresso, tak i filtr. A to se počítá!

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Drop Coffee Roasters je pražírnou ze srdce Švédska, Stockholmu. Její historie se začala psát v roce 2009, kdy začali pražit na 1kg pražičce svojí vlastní výběrovku. Osobní vazby s farmáři a producenty, důraz na udržitelnost při samotné výrobě kávy a zájem vytěžit z každého zrna maximum potenciálu dělá z Drop Coffee Roasters výjimečnou pražírnu nejen ve Švédsku. Joanna Alm, hlavní postava pražírny je také trojnásobnou národní šampiónkou, na světovém šampionátu skončila druhá. Je zároveň autorkou knihy za lepší kávu - Manifest För Bättre Kaffe. A co teprve jejich obaly, to je krása už na první pohled.

379 Kč
Skladem (4 ks)
Země: Bolívie
Odrůda: Red Caturra
Farmář: Pedro Rodriguez
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Alasita, Caranavi
Zpracování: Promytá
Nadm. výška: 1580 m n. m.
Datum pražení: 23.3.2020
Zrknová káva

 

 

Kód Kód: DRP_06
Jméno značky: Drop Coffee Roasters
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Omniroast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: