Bolivia - Caranavi

Neohodnoceno

Chuťový profil: broskve, pekanové ořechy, nugátové tělo, alko dochuť

Balení: 250g

Cena za gram: 1,32 Kč

Kávy z Bolívie mají zajímavou tradici. Ke konci minulé dekády se místní produkce téměř zastavila a v roce 2017 se z této země exportovalo pouze 20000 pytlů kávy. To vše kvůli kávové rzi, která zdecimovala většinu místních farem. Velká část z nich poté začala s pěstováním koky, ze které jsou větší výnosy a její pěstování je podporováno vládou. Oblast Caranavi v Regionu Yungas je hlavním centrem pěstování kávy. V této oblasti jsou 2 druhy klimatu a velmi úrodná půda. 

Rodina Rodriguez pěstuje kávu v této oblasti od roku 1986. Na začátku skupovala úrodu od 2000 producentů a tu zpracovávala v pronajatém závodě. Dnes mají závod v La Paz zvaný Buena Vista a hospodaří na 13 farmách, které mají dohromady přes 120 hektarů. Ve špičce sezóny zaměstnává atto rodina přes 300 pracovníků, agronomů i konzultantů z jiných zemí. Mají na starost pěstování, suché i mokré zpracování ve své stanici, ale také export. V roce 2019 byla rodina Rodriguez oceněna SCA za nejlepší udržitelný obchodní model prodeje kávy. Zabívají se také zemědělským výzkumem a experimenty s různými odrůdy káv. V současné době pěstují přes 50 druhů. Tato naturálně zpracovaná káva se sušila týden na afrických postelích a poté pomalu dosušovala mechanicky. Její svěží a sladká chuť je opravdu nezaměnitelná. V závěru je cítit jemný "boozy" efekt - tedy alko dochuť.

 

filtr

 

O pražírně:

Pikola je mikro pražírna kávy z podhůří zamlžených jesenických hor, která vznikla hned vedle malé rodinné kavárny stejného názvu v historickém centru Šumperka. V minulosti se pražírna jmenovala Jesen, ale od března 2020 došlo ke sjednocení názvů a pražená káva, stejně tak nápoje z ní a i další laskominy jsou pod jednou značkou - Pikola. Pražení má na starosti Jirka s Anetou a je super, že i přes svoje poměrně krátké působení na "pražící" scéně se posouvají kupředu doslova mílovými kroky. Každý jejich nový počin nás vždy mile překvapí.

329 Kč
Skladem (5 ks)
Země: Bolívie
Odrůda: Caturra
Farmář: Rodriguez family
Ideální pro: V60, Kalita, Aeropress
Hmotnost balení: 250g
Region: Yungas
Zpracování: Naturální
Nadm. výška: 1650 m n. m.
Datum pražení: 30.6.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: DRP_13
Jméno značky: Pikola
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: