BOLIVIA CARMELITA natural - praženo 13.8.

Neohodnoceno
CarmelitaNCBox grande
369 Kč –30 %

Chuťový profil: zralé třešně, čokoládové lanýže, svěžest jahod

Balení: 250g

Cena za gram: 1,47 Kč

Fakt zábavná káva plná sladkosti a navíc v omezeném množství! Malý lot čítající pouhých 360kg této sladkosti, který ředitelka Dropů Joanna pomohla ve spolupráci s Agricafé zpracovat. Jde o anaerobně naturálně zpracovanou odrůdu od farmářky Carmelity, od které můžete ochutnat i promytě zpracovanou kávu a hezky je mezi sebou srovnat. Třešně byly uloženy do plastových pytli pro suchou fermentaci po dobu 20 hodin a poté putovaly na sušící postele, kde byly pravidelně 3x denně otáčeny.

Carmelita, která musela znovu vybudovat svoji farmu doslova od nuly, kdy její původní byla kompletně napadená listovou rzí. K tomu jí pomohl i program Sol de la Mañana, který v rámci SCA Sustainability Award vyhrál cenu za nejvíce udržitelný model roku 2019. Samotným třešním věnuje Carmelita speciální péči, kdy všechny čerstvě sebrané třešně ihned opláchne ještě před tím, že putují do zpracovatelské stanice Agricafé. Ta používá při zpracování kontrolu na přítomnost nežádoucích bakterií a díky tomu dokáže být káva v chuti výraznější, ostřejší. 

 

Káva je pražena v profilu omniroast a je tedy ideální jak pro filtrované metody, tak i pro espresso. 

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Drop Coffee Roasters je pražírnou ze srdce Švédska, Stockholmu. Její historie se začala psát v roce 2009, kdy začali pražit na 1kg pražičce svojí vlastní výběrovku. Osobní vazby s farmáři a producenty, důraz na udržitelnost při samotné výrobě kávy a zájem vytěžit z každého zrna maximum potenciálu dělá z Drop Coffee Roasters výjimečnou pražírnu nejen ve Švédsku. Joanna Alm, hlavní postava pražírny je také trojnásobnou národní šampiónkou, na světovém šampionátu skončila druhá. Je zároveň autorkou knihy za lepší kávu - Manifest För Bättre Kaffe. A co teprve jejich obaly, to je krása už na první pohled.

258 Kč
Na dotaz
Země: Bolívie
Odrůda: Caturra, Catuai
Farmář: Carmela Urduvi
Ideální pro: V60, Aeropress, Espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Copacabana, Caranavi
Zpracování: naturální
Nadm. výška: 1550-1850 m n. m.
Datum pražení: 13.8.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: DRP_20
Jméno značky: Drop Coffee Roasters
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Omniroast
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: