v termínu 9.5.-22.5.2022 jsme si naordinovali dovolenou. Vaše objednávky budou odbaveny hned, jak se vrátíme!

BRAZIL - Clayton Barrossa

Neohodnoceno
nova kafata 5
329 Kč –40 %

MANDLOVÉ MLÉKO, JABLKO, KARAMEL

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,32 Kč  |  Cupping skóre: 86 b

nase_hodnoceni Sakra dobrá brazilka

 

Clayton Barrossa se narodil ve stejném roce, kdy světlo světa spatřil i pojem "výběrová" káva, tedy v roce 1974. Že by osud? A když mu navíc jeho strýc říkal, že ve světě kávy stačí 6 měsíců tvrdé dřiny a pak je zbytek roku pohoda... No tak to bohužel nezafungovalo, protože od roku 1997, kdy Clayton začal s pěstováním výběrovky, neměl ani den volna.

 

S Claytonem se Lot61 poprvé setkali na World of Coffee v Berlíně v roce 2019. Claytonova farma se nachází ve výšce asi 1400 metrů nad mořem a je vstupem do parku Pico de Bandeira-přírodního zázraku v Brazílii. Z 55 hektarů půdy, kterou Clayton vlastní, se 25 ha využívá k pěstování kávy. A dle vlastních slov vždy bude usilovat o "dokonalý šálek kávy" s ohledem na udržitelnost jeho farmaření. 

   

zpusob_pripravy_espresso_zluty

 

O pražírně:

Autentičnost na prvním místě. To je hlavní moto této nizozemské pražírny, která sídlí v samotném srdci holandska - Amsterdamu. Při naší cestě jen za kávou jsme v Amsterdamu navštívili několik pražíren a ochutnali bezpočet kafí. A právě Lot61 nám zůstala v paměti našich chuťových pohárků a nejen tam. Skvělí lidé, nadšení pro přípravu kávy, jedinečné espresso nápoje, single origin kávy na filtr, prostě to všechno do sebe hezky zapadlo a tak vám nyní přinášíme tuhle naši radost. A o tom vše káva přeci káva je. Objevovat a sdílet. Kávu i radost.

329 Kč –40 % 197 Kč
Skladem (1 ks)
Země: Brazílie
Odrůda: Yellow, Red Catuai
Farmáři: Clayton Barrossa
Ideální pro: espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Alto do Caparaó, Minas Gerais
Zpracování: naturální 
Nadm. výška: 1400 m n. m.
Datum pražení: 18.10.2021
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: LOT61_17
Jméno značky: LOT61
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Espresso
Chuťový profil: Vyvážená, Sladká
Země původu: Brazílie