Brazil - Francisco

Neohodnoceno

Chuťový profil: mléčná čokoláda, cukrová třtina

Balení: 250g

Cena za gram: 1,10 Kč

Historie plantáže Sao Francisco se začala psát v roce 1993, kdy ji koupil a ihned začal vylepšovat - vybudoval terasy na sušení kávy, investoval do zařízení na zpracování, zvýšil produktivitu a kvalitu kávovníků vysazením nových rostlinek a díky detailní analýze půdy upravil způsoby pěstování.

Jak je u brazilských káv zvykem, převládá tu mechanický sběr - v tomto případě je ale citlivý a sbírá opravdu zralé třešně. Ty jsou poté odslupkovány a sušeny na terasách na přirozeném svitu slunce. No a poté je káva odeslána do družstva Cocarive ke skladování a dále na export. V chuti jde o typickou brazilku - v chuti čokoládové tóny, cukrová třtina. Ideální pro začínající kafaře výběrové kávy nebo pro toho z vás, kdo má rád v chuti čoko-oříškové chutě a nechci příliš experimentovat.

Káva je pražená v profilu omni - to znamená, že je vhodná jak na espresso tak na jakékoli filtrované metody.

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Poměrně mladá pražírna výběrové kávy z Hradce Králové to myslí s výběrovkou vážně. Za poslední rok na sobě opravdu zapracovali a z původního nadšení bratrů Chmelíků a za přispění Filipa Kopeckého se z pražení stala vážná záležitost. O tom třeba svědčí fakt, že na slepém cuppingu káv v rámci Barista roku 2020 se umístili na skvělém 3. místě hned po boku Doubleshot pražírny. Klukům fandíme a jako správní hradečtí patrioti zařazujeme chroastí zrno do naší stále nabídky. 

 
270 Kč
Na dotaz
Země: Brazílie Region: Mantiqueira de Minas
Odrůda: Yellow Catuai Zpracování: naturální
Farmář: Tarcízio Aldo Zugliani Nadm. výška: 1700 m n. m.
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso Datum pražení: 14.4.2020
Hmotnost balení: 250g Výběrová zrnková káva

 

 

 

Kód Kód: CHRST7
Jméno značky: Chroast
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: