Brazil Mantissa CoE n.15

Neohodnoceno
artisan brazil mantissa
500 Kč –30 %

Chuťový profil: granátové jablko, pomerančová marmeláda, kakao

Balení: 250g

Cena za gram: 2,0 Kč

Sametově hladká a oceněná naturální brazilka s příchutí kakaových bobů, granátového jablka a pomerančové marmelády. Krásně vyvážené, vícebarevné a dokonalé vyjádření brazilského kultivaru Yellow Bourbon. Exkluzivně zpracováno pro Artisan Roast. Takže to nikde jinde nenajdete :)

Brazílie je takovým duchovním domovem programu Cup of Excellence. Začalo to před dvaceti lety s cílem objevovat a oceňovat producenty v této jihoamerické zemi. Fazenda Mantissa se umístila třikrát v posledních pěti letech na vítězných stupnících. Farma Mauro Billi má výhodu ve vyšší nadmořské výšce, která zpomaluje zrání ovoce ve srovnání s nižšími farmami. To ale není ten hlavní klíč k úspěchu. Skutečná kvalita pochází z budování této přirozené výhody pomocí různých metod sklizně a zpracování, aby bylo možné ze sedmi různých kultivarů vytěžit maximum.

Tento konkrétní mikro-lot je naturálně zpracovaný Yellow Bourbon, plný elegance a rovnováhy. Chuť sevillských pomerančů dostává takový marmeládový feeling, která je pak skvěle propojený s příchutí vanilky a hnědého cukru. Jemná acidita, hedvábně hladký a krémový pocit v ústech. Tohle prostě není běžná brazilka, fakt ne. Takže kávomilci pozor, tohle musíte ochutnat!

 

 

 spise_filtr_jezdec_1

 

O pražírně:

Artisan Coffee Roast najdeš v Edinburghu, srdci Skotska. Skvělé kafe praží od roku 2007 a vedle toho provozují 3 kavárny. Přímý nákup od farmářů, snaha procestovat celý svět pro nalezení jedinečně chutnající kávy nebo zapojení všech smyslů při pražení zrna znamená, že svůj přístup ke kávě ovládají opravdu řemeslně. A název Artisan to proto jasně vystihuje.

 
350 Kč
Na dotaz
Země: Brazílie
Odrůda: Yellow Bourbon
Farmář: Mauro Billi
Ideální pro: V60, Kalita, Aeropress
Hmotnost balení: 250g
Region: Minas Gerias
Zpracování: naturální
Nadm. výška: 1100-1280 m n. m.
Datum pražení: 24.4.2020
Výběrová zrnková káva
Kód Kód: ARTS12
Jméno značky: Artisan Coffee Roast
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: