COLOMBIA CATURRA - výběrová káva

Neohodnoceno
brew coffee plus caturra
349 Kč –37 %

Zrnková výběrová káva, 100% arabica

Chuťový profil: mango, papája, maracuja

Balení: 250g

Cena za gram: 1,43 Kč

Druhá káva z Finca Villa Betulia, tentokrát jde o odrůda Caturra, která byla naturálně zpracovaná. Kávové třešně jsou ponechány 14 hodin spontánní fermentaci, následně jsem sušeny pozvolna ve stínu na vyvýšených postelích, dokud není docíleno ideální vlhkosti uvnitř zrna. 

Rodina Luis Aníbala má více než 60 let zkušeností s pěstováním kávy a samotný Luis více než 7 let věnuje výhradně výběrové kávě, kde pěstuje na 26 exotických odrůd jako je tento Pink Bourbon nebo Wush Wush nebo Tabi. Luisova farma Finca Villa Betulia se nachází v oblasti Acevedo na jihu Huily. Půda je tvořená jílem a sopečným popelem. Relativně nízká nadmořská výška je skvěle vyvážena těsnou blízkostí deštného pralesa, takže teploty jsou nižší a tím je zrání pomalejší a pomáhá tak zvýšit obsah cukrů v kávových třešních. 

Pink Bourbon - kultivar vznikl křížením odrůdy Red Bourbon a Yellow Bourbon. Je odolnější proti nemocem, ale na druhou stranu vyžaduje speciální péči k dosažení vyváženého chuťového profilu.  

 

 

filtr

 

O pražírně:

Menší londýnská pražírna sídlící v Streathamu poprvé zažehla plamen pod bubnem pražičky v dubnu 2019. Soustředí se na menší loty káv s cílem maximálně podpořit farmáře a komunity, od kterých kávu získávají. Uvědomují si, že pro rozvoj kávové kultury i celkově její udržitelnosti nestačí pouze platit reálné náklady na produkci své pražené kávy a tak se snaží vrátit zpět farmářům o něco více, aby podpořili jejich živobytí a rozvoj lokální infrastruktury.

220 Kč
Momentálně nedostupné
Země: Kolumbie
Odrůda: Caturra
Farmář: Don Luis Anibal Calseron
Ideální pro: V60, Aeropress, Chemex
Hmotnost balení: 250g
Region: Acevedo, Huila
Zpracování: suchá
Nadm. výška: 1500-1600 m n. m.
Datum pražení: 11.11.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: BCF_03
Jméno značky: Brew Coffee Plus
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Země původu: Kolumbie
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: