Colombia - Competition coffee (150g)

Neohodnoceno
fathers compt colombia
299 Kč –15 %

Chuťový profil: lesní ovoce, nutella, jahody

Balení: 150g

Cena za gram: 2 Kč

Kolumbie a soutěžní káva? Jasně, jde to a chutná to fakt suprově. Farmář Diego Samuel Bermudez se věnuje experimentálnímu zpracování kávového zrna a díky němu odrůda Castillo, která je anaerobně zpracovaná se dostala do rukou tátovy pražírny.

Káva je zpracována v pěti stádiích - je to věda. Nejprve jsou třešně fermentovány v uzavřené nádobě s přetlakovým ventilem po dobu 48 hodin. Pak jsou zbaveny slupek a dále jsou fermentovány po stejnou dobu ve zbylé kávové dužnině. Pak následuje termální šok a zrno je promyto vodou o teplotě 40 st., hned na to vodou o teplotě 12 st. A na závěr se suší cca 34 hodin při teplotě 36 st. a vlhkosti vzduchu 25%. Komplikovaný proces, ale skvělé chutě, které nabízí tahle kolumbie - lesní ovoce, krásná šťavnatost. Kdo by to nezkusil, aspoň jednou.. 

 

filtr

 

O pražírně:

Ostravská "tátova" pražírna vznikla v roce 2018 z čisté lásky a vášně ke kávě. Vedla k ní cesta přes síť kaváren pod značkou Cokafe, přes stáž v berlínské top pražírně Five Elephant. Všechny získané zkušenosti, postřehy z pražení, ale i cenné postřehy získané z té druhé strany baru - od zákazníků a milovníků kávy pomohly vybudovat tátovu pražírnu. A jak jinak jí ještě charakterizovat? Poctivé balení 300g kávy v netradičních a krásně graficky zpracovaných obalech.

 
254 Kč
Skladem (2 ks)
Země: Kolumbie Region: Cauca
Odrůda: Castillo Zpracování: promytá, anaerobní
Farmář: Diego Samuel Bermudez Nadm. výška: 1900 m n. m.
Ideální pro: V60, Aeropress, Chemex, Kalita Datum pražení: 21.4.2020
Hmotnost balení: 150g Zrnková výběrová káva

 

 

 

Kód Kód: FTHRS3
Jméno značky: Father's Coffee Roastery
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: