COLOMBIA LA ROSA - výběrová káva

Neohodnoceno

Chuťový profil: švestky, třešně, čokoláda, černý pepř

Balení: 250g

Cena za gram: 1,32 Kč

Antioquia se nachází v severozápadní části Kolumbie, kde svou kávu pěstuje přes 95000 farmářů. Většina farmářů vlastní půdu o velikosti 2-5 ha. V těchto klimatických podmínkách a náročných terénech je opravdu složité pěstovat výběrovou kávu a především naturálně zpracovanou. La rosa je středně velká farma o 20 hektarech osázená především odrůdami caturra a castillo. Za rok produkce vypěstují přes 350 pytlů kávy.

Rodina Vasquez vlastní farmu od 70. let, kdy ji Catalina a její otec koupili. Manažer farmy Juan Gabriel a jeho technický tým dohlíží na produkci velmi kvalitních promytých káv, ale kvůli nedostupnému terénu a nadmořské výšce je stále těžší a těžší zajistit dostatek závlahy pro kávovníky samotné.
Naopak v nižších polohách farmy je mnohem stabilnější klima, které dovoluje experimentovat s produkcí naturálních káv. Pokusy se daří skvěle a proto se produkce těchto káv na farmě stále navyšuje. Káva se po pečlivé selekci sbírá a následně suší ve slupkách na sítích, mezi kterými proudí vzduch.

 

filtr

 

O pražírně:

Pikola je mikro pražírna kávy z podhůří zamlžených jesenických hor, která vznikla hned vedle malé rodinné kavárny stejného názvu v historickém centru Šumperka. V minulosti se pražírna jmenovala Jesen, ale od března 2020 došlo ke sjednocení názvů a pražená káva, stejně tak nápoje z ní a i další laskominy jsou pod jednou značkou - Pikola. Pražení má na starosti Jirka s Anetou a je super, že i přes svoje poměrně krátké působení na "pražící" scéně se posouvají kupředu doslova mílovými kroky. Každý jejich nový počin nás vždy mile překvapí.

329 Kč
Momentálně nedostupné
Země: Kolumbie
Odrůda: Caturra, Castillo
Farmář: Vasquez family
Ideální pro: V60, Kalita, Aeropress
Hmotnost balení: 250g
Region: Antioquia
Zpracování: Naturální
Nadm. výška: 1200-1400 m n. m.
Datum pražení: 30.6.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: PIK_01
Jméno značky: Pikola
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: