Colombia - La Toma

Neohodnoceno
Novinka
puchero baleni
329 Kč –15 %

Chuťový profil: mandarinky, kaki, ostružiny

Balení: 250g

Cena za gram: 1,35 Kč

Oblast Nariño se nachází v jiho-východní části Kolumbie a sousedí s Ekvádorem. Na farmě La Toma, která se nachází ve velké nadmořské výšce přes 2000 m n. m. pěstuje Alvaro Francisco kávové třešně odrůdy Castillo. Kávu zpracovává výhradně plně promytou metodou. Třešně jsou depulpovány, poté putují do tanku na fermentaci po dobu cca 24-36 hodin v závislosti na teplotě a následně jsou sušeny na slunci. Díky pomalejšímu zrání, které je zajištěné vysokou nadmořskou výškou a promytým zpracováním je zrno doslova plné ovocných tónů a hezky čisté v dochuti.

  

filtr

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

280 Kč
Skladem (1 ks)
Země: Kolumbie
Odrůda: Castillo
Farmář: Alvaro Franc. Rodríguez
Ideální pro: V60, Aeropress, Kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: Pasto, Nariño
Zpracování: plně promytá
Nadm. výška: 2200 m n. m.
Datum pražení: 20.4.2020
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: PUCH3
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: