Colombia - La Virgen

Neohodnoceno

Chuťový profil: máslové sušenky, mandle, dušená jablka

Balení: 250g

Cena za gram: 1,23 Kč

Smetanově máslové bonbóny, pomerančové citrusy, dušené jablko a pražené mandle. Tohle všechno najdeš v této Kolumbii pocházející z kopcovité a krásně zelené oblasti Huila. A ty jsou domovem úžasných káv. Družstvo Grupo Asociativo Villa Esperanza dává dohromady drobné farmáře. Z původního počtu 4 členů je jich dnes něco přes 100 a dohromady stojí za kávou s názvem La Virgen - což je původní název pro Guadalupe z 18. století.

Profil vůně La Virgen zosobňuje vše, co je u káv z Huila tím nejlepším. Sladkost a pomerančové citrusové plody harmonicky ladí s chutí másla, dušeného jablka, pražených mandlí a brusinek, které se ti hezky rozprostřou po patře. Pražení je zde na medium, aby Artisani podpořili rovnováhu a proces karamelizace. To zlepšuje vnímanou sladkost, vyrovnává aciditu citrusových plodů.

 

 

 filtr

 

O pražírně:

Artisan Coffee Roast najdeš v Edinburghu, srdci Skotska. Skvělé kafe praží od roku 2007 a vedle toho provozují 3 kavárny. Přímý nákup od farmářů, snaha procestovat celý svět pro nalezení jedinečně chutnající kávy nebo zapojení všech smyslů při pražení zrna znamená, že svůj přístup ke kávě ovládají opravdu řemeslně. A název Artisan to proto jasně vystihuje.

 
309 Kč
Skladem (1 ks)
Země: Kolumbie
Odrůda: Caturra, Colombia
Farmář: Villa Esperanza
Ideální pro: V60, Kalita, Aeropress
Hmotnost balení: 250g
Region: Guadalupe
Zpracování: plně promytá
Nadm. výška: 1500-1900 m n. m.
Datum pražení: 24.4.2020
Výběrová zrnková káva
Kód Kód: ARTS11
Jméno značky: Artisan Coffee Roast
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: