VZHLEDEM K VYTÍŽENÍ ZÁSILKOVNY.CZ U DOPRAVY DOMŮ JE MOŽNÉ, ŽE TVŮJ BALÍK BUDE DORUČEN VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH NA NEJBLIŽŠÍ ODBĚRNÉ MÍSTO. OMLOUVÁME SE, NEDOKÁŽEME TO OVLIVNIT.

COLOMBIA PINK BOURBON - výběrová káva

Neohodnoceno

Zrnková výběrová káva, 100% arabica

Chuťový profil: kiwi, nektarinky, červené jablko

Balení: 250g

Cena za gram: 1,52 Kč

Jednou z poměrně vzácných odrůd je Pink Bourbon, ze kterého je i tento úžasně ovocný microlot. Jde o ručně sbírané třešně, které byly anaerobně fermentovány po dobu 22h před depulpací a dále se pak ponechaly fermentovat dalších 18 hodin. Následně je zrno promyté a sušené na vyvýšených postelích, dokud nedosáhne 10,5% vlhkosti.

Rodina Luis Aníbala má více než 60 let zkušeností s pěstováním kávy a samotný Luis více než 7 let věnuje výhradně výběrové kávě, kde pěstuje na 26 exotických odrůd jako je tento Pink Bourbon nebo Wush Wush nebo Tabi. Luisova farma Finca Villa Betulia se nachází v oblasti Acevedo na jihu Huily. Půda je tvořená jílem a sopečným popelem. Relativně nízká nadmořská výška je skvěle vyvážena těsnou blízkostí deštného pralesa, takže teploty jsou nižší a tím je zrání pomalejší a pomáhá tak zvýšit obsah cukrů v kávových třešních. 

Pink Bourbon - kultivar vznikl křížením odrůdy Red Bourbon a Yellow Bourbon. Je odolnější proti nemocem, ale na druhou stranu vyžaduje speciální péči k dosažení vyváženého chuťového profilu.  

 

 

filtr

 

O pražírně:

Menší londýnská pražírna sídlící v Streathamu poprvé zažehla plamen pod bubnem pražičky v dubnu 2019. Soustředí se na menší loty káv s cílem maximálně podpořit farmáře a komunity, od kterých kávu získávají. Uvědomují si, že pro rozvoj kávové kultury i celkově její udržitelnosti nestačí pouze platit reálné náklady na produkci své pražené kávy a tak se snaží vrátit zpět farmářům o něco více, aby podpořili jejich živobytí a rozvoj lokální infrastruktury.

379 Kč
Skladem (> 5 ks)
Země: Kolumbie
Odrůda: Pink Bourbon
Farmář: Don Luis Anibal Calseron
Ideální pro: V60, Aeropress, Chemex
Hmotnost balení: 250g
Region: Acevedo, Huila
Zpracování: promytá
Nadm. výška: 1500-1600 m n. m.
Datum pražení: 11.11.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: BCF_02
Jméno značky: Brew Coffee Plus
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Země původu: Kolumbie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: