VZHLEDEM K VYTÍŽENÍ ZÁSILKOVNY.CZ U DOPRAVY DOMŮ JE MOŽNÉ, ŽE TVŮJ BALÍK BUDE DORUČEN VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH NA NEJBLIŽŠÍ ODBĚRNÉ MÍSTO. OMLOUVÁME SE, NEDOKÁŽEME TO OVLIVNIT.

CONGO - Kirindera women's peace coffee

Neohodnoceno
Tip
girls congo

Zrnková výběrová káva, 100% arabica

Chuťový profil: javorový sirup, rebarbora, růže

Balení: 250g  Cena za gram: 1,56 Kč

Praženo: 23.11.2020

Jak už je u Girls Who Grind Coffee zvykem, tahle kávová zrna pochází také od žen. Sdružení Kirindera Women’s Peace Coffee si klade za cíl nastolit mír v národním parku Virunga a v Demokratické republice Kongo. Díky pěstováním kávy zaměstnávají ženy z Kirindery mladé lidi a poskytují jim daleko lepší alternativu namísto toho, aby se připojovali k ozbrojeným skupinám, které rozvrací tuto oblast.

Promytou metodou připravená káva s nádherným máslovým (chewy) pocitem v ústech, rebarborou v dochuti a květinovou vůní připomínající růže.

Girls navíc rozjeli iniciativu s názvem Cheek to Cheek, kde z každé prodané kávy jde navíc 10% zpět producentům kávy a jsme rádi, že i my můžeme toto trochu podpořit a přispět těm, díky kterým můžeme pít skvělou výběrovou kávu.

 

Káva je pražena v profilu pro filtr a je tedy ideální na přípravu přes V60, Aeropress, Kalitu a dalšííí podobné metody.

 

filtr

 

O pražírně:

Girls Who Grind Coffee je ryze ženskou záležitostí - vlastněná ženami, provozována ženami. Konkrétně jde o Fi O'Brien a Casey LaLonde. Australanku a američanku, které spojila vášeň ke kávě. Ve světě produkce kávy jde převážně o mužskou záležitost, ale pravdou je, že na každém pytli kávy se podílelo svojí prací ze 70% ženy - na farmě, při třídění, zpracování. A to byl pro Fi a Casey důvod podpořit ženskou "menšinu", vyzdvihnout její přínos výběrové kávě. Proto se u své produkce zaměřují pouze na kávy produkované farmářkami. Držíme jim palce, jejich kafe je nejen výborný, ale obaly a kompletní "merch" je naprosto vyladěný.

389 Kč
Skladem (> 5 ks)
Země: Kongo
Odrůda: Blue Mountain, Rumangabo
Farmář: Kirindera Women’s Coop.
Ideální pro: V60, Aeropress, Kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: Severní Kivu, Virunga
Zpracování: promytá
Nadm. výška: 1300-2100 m n. m.
Datum pražení: 23.11.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: GWGC01
Jméno značky: Girls Who Grind Coffee
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Země původu: Kongo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: