Costa Rica - La Pira (white honey)

Neohodnoceno

Chuťový profil: bergamot, sladkost karamelu, květinové tóny, mučenka

Balení: 250g

Cena za gram: 1,59 Kč

Odrůda Typica je charakteristická květinovými tóny a v této konkrétní kávě jsou doplněné sladkostí karamelu, bergamotem, mučenkou. Je to výsledkem zpracování metodou White honey, což probíhá následovně - většina slupky kávové třešně je odstraněna, ale část dužniny zůstává na zrnu a takto se káva suší - zde asi 22 dní. Díky tomu získá medově sladkou chuť. A přídomek white pak značí, kolik dužniny zůstalo na samotném zrnu při zpracování, v tomto případě šlo o cca 25%.

Vše má na svědomí Carlos Ureña se svojí dcerou, kteří se starají o farmu zakládající si na filozofii biodynamického hospodářství a co nejpřívětivějšího vztahu k přírodě jako takové. La Pira se také již několikrát objevila v soutěži Cup of Excellence.

Káva je pražena v profilu omniroast - je tedy ideální jak pro filtr, tak pro espresso nápoje.

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Drop Coffee Roasters je pražírnou ze srdce Švédska, Stockholmu. Její historie se začala psát v roce 2009, kdy začali pražit na 1kg pražičce svojí vlastní výběrovku. Osobní vazby s farmáři a producenty, důraz na udržitelnost při samotné výrobě kávy a zájem vytěžit z každého zrna maximum potenciálu dělá z Drop Coffee Roasters výjimečnou pražírnu nejen ve Švédsku. Joanna Alm, hlavní postava pražírny je také trojnásobnou národní šampiónkou, na světovém šampionátu skončila druhá. Je zároveň autorkou knihy za lepší kávu - Manifest För Bättre Kaffe. A co teprve jejich obaly, to je krása už na první pohled.

399 Kč
Skladem (5 ks)
Země: Kostarika
Odrůda: Typica
Farmář: Carlos Urena Ceciliano
Ideální pro: V60, espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Tarrazú
Zpracování: white honey
Nadm. výška: 1650 m n. m.
Datum pražení: 7.5.2020
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: DRP_10
Jméno značky: Drop Coffee Roasters
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Omniroast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: