Costa Rica Las Lajas

Novinka
Costa Rica Las Lajas filtro 250g 768x768

TROPICKÉ OVOCE, FÍKY, ŠVESTKY

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,59 Kč  |  Cupping skóre: - b

nase_hodnoceni Příjemný rumový závěr!

 

Oscar a jeho manželka Francisca provozují mlýn a chtějí co nejlepší kvalitu. Každý rok inovují a nyní pěstují na 10 různých odrůd kávovníků. Kávové třešně putují do loupačky a pak se suší na lůžkách na slunci dva dny. Na zrnku ale stále zůstává část dužniny. Ta během sušení zasychá, stává se z ní lepkavá vrstva a také mění svoji barvu. Odtud je výraz zpracování "honey" neboli med. Doba trvání tohoto procesu závisí na požadované barvě. Čím déle bude sušení trvat, tím bude barva tmavší. Tenhle lot je odrůda Paraiso, hybrid mezi Sarchimore a Catuai a byla zpracována metodou black honey. To znamená, káva byla vystavena slunci a sušení delší dobu - barva se tak hodně blíží černé a takto zpracované zrno se pak svojí charakteristikou blíží naturálním kávám. A právě v Kostarice a nebo ještě El Salvadoru jsou na metody honey vážně experti. Takže je jasné, že tohle kafe bude boží.

Uvnitř tvého šálku filtru tak ucítíš tropické ovoce, fíky a švestky. A jak už tahle kombinace chutí napovídá, díky metodě honey půjde o kávu s plným tělem a hezkým rumovým závěrem. Mňam!

 

Zrno je upražené v profilu FILTR - je tedy ideální pro kalitu, V60, Chemex a jakékoli jiné drippery. Třeba Torch Donut

 

zpusob_pripravy_filtr_zluty

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

399 Kč
Skladem
Země: Kostarika
Odrůda: Paraiso
Sdružení: Chacón Family
Ideální pro: V60, kalita, Torch
Hmotnost balení: 250g
Region: Sabanilla de Alajuela
Zpracování: promyté
Nadm. výška: 1300-1500 m n. m.
Datum pražení: 29.11.2022
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: PUCH94
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
Zpět do obchodu