El Salvador - Finca Don Jaime

Neohodnoceno
artisan el salvador
339 Kč –15 %

Chuťový profil: bezinky, broskve, bergamot

Balení: 250g

Cena za gram: 1,35 Kč

Oceňovaný farmář, medové zpracování. Už to zní zajímavě.. Sladkost karamelů, sušené brusinky, tamarind, hezká šťavnatost po jablku. Ještě zajímavější, no ne? Za touto kávou stojí Jaime Guevara z farmy Don Jaime, který hospodaří na 8 ha půdy v oblasti Chalatenango. Vysoká nadmořská výška, členitost terénu nutí farmáře šetřit s vodou, protože jí v období sklizně je velký nedostatek. A tak se ke slovu hlásí metoda honey, která je na spotřebu vody daleko šetrnější. Takto upravenou kávu suší na vyvýšených postelích, které mu umožňují lépe kontrolovat proces sušení a tím také zajistit sladkost, která je hodně charakteristická pro tento mikro-lot. Artisan Roast také Jaime podpořil a pomohl mu pořídit si systém pro zastínění kávy během sušení pro dosažení ještě optimálnější sušení za pomalejších teplot.

Harmonicky a hezky vyvážená sladkost a kyselost spojuje chutě tamarindu, sušených brusinek a karamelu krásně dohromady a přidává jemnou dochuť a šťavnatost po jablkách.

 

 

 filtr

 

O pražírně:

Artisan Coffee Roast najdeš v Edinburghu, srdci Skotska. Skvělé kafe praží od roku 2007 a vedle toho provozují 3 kavárny. Přímý nákup od farmářů, snaha procestovat celý svět pro nalezení jedinečně chutnající kávy nebo zapojení všech smyslů při pražení zrna znamená, že svůj přístup ke kávě ovládají opravdu řemeslně. A název Artisan to proto jasně vystihuje.

 
289 Kč
Na dotaz
Země: Salvador
Odrůda: Pacas
Farmář: Jaime Guevara
Ideální pro: V60, Kalita, Aeropress
Hmotnost balení: 250g
Region: La Palma
Zpracování: medová (honey)
Nadm. výška: 1650 m n. m.
Datum pražení: 24.4.2020
Výběrová zrnková káva
Kód Kód: ARTS10
Jméno značky: Artisan Coffee Roast
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: