EL SALVADOR - The Boza Sisters (promytá)

Neohodnoceno
Novinka
nove girls 3

ČERVENÉ JABLKO, OŘECHOVO OVOCNÁ CHUŤ

Balení: 250g  | Cena za gram: 1,47 Kč  |  Zrnková káva

nase_hodnoceni 100% balanc = 100% chuť

 

Tohle zrno pochází od "Boza Sisters" z farmy Santa Antonio Amatepec, se kterými Girls spolupracují již třetím rokem. Farma byla už potřetí certifikována Rainforest Alliance a to jednoznačně svědčí o tom správném přístupu k přírodě jako takové - udržitelné metody pěstování spolu se starostí o správnou péči o životní prostředí a rozvoj místního společenství. Kávovníky zde rostou výhradně v přirozeném stínu místní flory. Sestry Alexandra, Daniella a Karla dávají zrnu tu správnou péči.

Sladká a nádherně vyvážená káva připomínající müsli tyčinku z ovoce a ořechů, co má hezky zakulacené tělo se sametovou čokoládovou dochutí. To vše hezky a velmi jemně podtrhuje kyselost červených jablek. 

 

Káva je pražena v profilu pro filtr a je tedy ideální na přípravu přes V60, Aeropress, Kalitu, Torch Dripper a další podobné metody.

 

zpusob_pripravy_filtr_zluty

 

O pražírně:

Girls Who Grind Coffee je ryze ženskou záležitostí - vlastněná ženami, provozována ženami. Konkrétně jde o Fi O'Brien a Casey LaLonde. Australanku a američanku, které spojila vášeň ke kávě. Ve světě produkce kávy jde převážně o mužskou záležitost, ale pravdou je, že na každém pytli kávy se podílelo svojí prací ze 70% ženy - na farmě, při třídění, zpracování. A to byl pro Fi a Casey důvod podpořit ženskou "menšinu", vyzdvihnout její přínos výběrové kávě. Proto se u své produkce zaměřují pouze na kávy produkované farmářkami. Držíme jim palce, jejich kafe je nejen výborný, ale obaly a kompletní "merch" je naprosto vyladěný.

389 Kč
Skladem (5 ks)
Země: Salvador
Odrůda: Bourbon
Farmářka: Sestry Boza
Ideální pro: V60, Aeropress, Kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: San Salvador
Zpracování: promytá
Nadm. výška: 1300 m n. m.
Datum pražení: 15.3.2021
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: GWGC09
Jméno značky: Girls Who Grind Coffee
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Chuťový profil: Vyvážená
Země původu: Salvador

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: