VZHLEDEM K VYTÍŽENÍ ZÁSILKOVNY.CZ U DOPRAVY DOMŮ JE MOŽNÉ, ŽE TVŮJ BALÍK BUDE DORUČEN VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH NA NEJBLIŽŠÍ ODBĚRNÉ MÍSTO. OMLOUVÁME SE, NEDOKÁŽEME TO OVLIVNIT.

ETHIOPIA ADADO - výběrová káva

Neohodnoceno

Zrnková výběrová káva, 100% arabica

Chuťový profil: černý čaj, květiny, jasmín

Balení: 250g

Cena za gram: 1,28 Kč

Do mycí stanice Adado se dostává káva z oblasti Yirgacheffe, která je almou mater káv arabica, které se začaly pěstovat právě ještě dávno před tím, že káva získala svoji popularitu. Yirgacheffe má vše, co káva pro svoje ideální pěstování potřebuje - přijatelnou nadmořskou výšku, půdu bohatou na živiny, dostatečné srážky a střídající se teplé dny s chladnějšími nocemi. Zpracování promytou metodou je pak v duchu tradiční etiopské metody - protříděné kávové třešně se depulpují a následně fermentují po dobu 36 až 72 hodin. V průběhu tohoto procesu se voda 3x vymění. Po fermentaci třešně putují třídicím kanálem, kde se rozčlení podle samotné hustoty. Poté jsou třešně dále fermentovány po dalších 8 - 12 hodin. Dále se suší a ručně tříděny a probírány, aby byla zaručena nejvyšší možná kvalita zrna. A samotný závěr pak patří dosušování na vyvýšených postelích po cca 12 dní. A je to. V chuti typické chutě pro etiopské kávy - černý čaj, jasmín a to vše s cuppinovým scóre 88 bodů.

 

 

filtr

 

O pražírně:

Poměrně mladá pražírna výběrové kávy z Hradce Králové to myslí s výběrovkou vážně. Za poslední rok na sobě opravdu zapracovali a z původního nadšení bratrů Chmelíků a za přispění Filipa Kopeckého se z pražení stala vážná záležitost. O tom třeba svědčí fakt, že na slepém cuppingu káv v rámci Barista roku 2020 se umístili na skvělém 3. místě hned po boku Doubleshot pražírny. Klukům fandíme a jako správní hradečtí patrioti zařazujeme chroastí zrno do naší stále nabídky. 

 
320 Kč
Skladem (2 ks)
Země: Etiopie Region: Yirgacheffe
Odrůda: Heirloom Zpracování: promytá
Farma: Adado Washing Station Nadm. výška: 1960 m n. m.
Ideální pro: V60, Aeropress, Chemex Datum pražení: 7.10.2020
Hmotnost balení: 250g Výběrová zrnková káva

 

 

 

Kód Kód: CHRST12
Jméno značky: Chroast
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Země původu: Etiopie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: