v termínu 9.5.-22.5.2022 jsme si naordinovali dovolenou. Vaše objednávky budou odbaveny hned, jak se vrátíme!

Ethiopia Beshasha

Neohodnoceno
Novinka
puchero eth beshasha

NEKTARINKY, MED, MLÉČNÁ ČOKOLÁDA

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,24 Kč  |  Cupping skóre: - b

nase_hodnoceni Kdo si dá medové "esko"?

 

Mustefa Abakeno patří mezi drobné farmáře hospodařící s 18 hektary půdy poblíž Agara v zóně Jimma v západní Etiopii. Ve své farmě má zařízení na zpracování zrna a je tak v tomto ohledu samostatný. Polovinu své úrody zpracovává promytou metodou, druhou pak naturální. Tato šarže je promytá káva, ale kvůli nedostatku vody v oblasti a omezenému prostoru pro fermentaci kávy Mustefa fermentuje depulpované třešně po krátkou dobu cca 8 hodin, než je přesune do svých sušících lůžek na dobu 13-16 dní.

Výsledkem takového zpracování je něco jako světlý med, který dominuje v chuti kávy. Dále v ní můžeš najít nektarinky, mléčnou čokoládu a černý čaj v dochuti. Tohle musí být na espresso dobrý!

 

Zrno je upražené v profilu pro espresso - je tedy ideální jak pro pákové nebo automatické kávovary.

 

zpusob_pripravy_espresso_zluty

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

309 Kč
Skladem (>5 ks)
Země: Etiopie
Odrůda: Heirloom, 74110
Farmář: Mustafa Abakeno
Ideální pro: V60, Aeropress, Kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: Agaro, Jimma
Zpracování: promyté
Nadm. výška: 2000-2100 m n. m.
Datum pražení: 17.1.2022
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: PUCH88
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Espresso
Chuťový profil: Vyvážená, Ovocná
Země původu: Etiopie