ETHIOPIA - Bombe

Neohodnoceno
Novinka
bombe

MERUŇKY, ČERNÝ ČAJ, MED

coffee_package_icon 250gCena za gram: 1,00 Kč | Cup. skóre: 89 b

nase_hodnoceni Bomby z Bombe

 

Název kávy vychází z označení pohoří Bombe, odkud je většina farmářů podílejících se na této kávě. Zpracování zrna má na svědomí syn Asefa Dukama, který po návštěvě Guatemaly přivezl vedle vlastních dojmů i metody zpracování některých káv z Los Volcanes Coffee. 

Jde o kombinaci promyté a částečně suché metody. Jak to? Kávové třešně se nejprve tradičně zpracují mokrou cestou, následně se depulpují a poté putují do nádrže na fermentační proces. Během něho se tanku nepřidává žádná voda, jedná se "suchou" fermentaci.

Káva se prostě nechá kontrolovaně odpočívat poté, co z ní byla odstraněna slupka a dužnina. Velkou výhodou je fakt, že tento proces je mnohem méně náročný na spotřebu vody. A to se počítá.

 

 

 

 Káva je pražena v profilu pro filtr a to značí nekonečně možností, jak jí připravit. Aeropress, V60, Torch nebo třeba cold brew.

 

zpusob_pripravy_filtr_zluty

 

O pražírně:

"My kávu pouze nepražíme. Píšeme celý její příběh. Od chvíle, kdy ji farmáři v různých koutech světa vypěstují, až do vzácného momentu, kdy provoní celý váš byt." Tak zní motto lednické pražírny, která praží kávu, která je pro ně samotné více, než jen pouhým nápojem. A to krásně vystihuje podstatu filozofie samotné výběrové kávy - není to samotné kávě, není to u businessu. Je to zkrátka o vášni, poctivé práci, férové odměně a způsobu, jak se na chvíli zastavit, potkat se s přáteli a nebo poznat nové. Stejně tak jsme se potkali s Martinem - srdcem i duší pražírny. Setkání to bylo neplánované, ale o to příjemnější. Slovo dalo slovo a jsme rádi, že můžeme v našem kávovém lahůdkářství nabízet čerstvé zrno z Lednice, které jim v zelené podobě dodávají stálice na naší scéně - Falcon Coffees, 32cup, Nordic Approach. 

250 Kč
Na dotaz
Země: Etiopie
Odrůda: Heirloom
Farma: Daye Bensa
Ideální pro: aeropress, torch, kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: Bensa District, Sidamo
Zpracování: promyté, suchá ferm.
Nadm. výška: 2400 m n. m.
Datum pražení: 20.7.2021
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: CFSQR_09
Jméno značky: Coffee Square
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Chuťový profil: Vyvážená
Země původu: Ethiopia
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: