ETHIOPIA - Bombe

Neohodnoceno
Novinka
love is all around 3

Zrnková výběrová káva, 100% arabica

Chuťový profil: sladké meruňky, bergamot, černý čaj

Balení: 250g

Cena za gram: 1,35 Kč

Název kávy je inspirován horami, ve kterém kávovníky rostou - Bombe Mountains. Kávová zrnka jsou pak zpracována metodou vyvinutou Keneanem Bensou, který se inspiroval návštěvou na farmě La Esperanza Antigua v Guatemale u Los Volcanes Coffee. Jde o variaci tradiční mokré metody, kdy je nejdříve odstraněna slupka a dužnina, ale bez přidávání dodatečné vody během samotné fáze fermentace. Tím se proces dostává postupně k "suché" fermentaci, jenž je šetrnější k přírodě i množství použité vody. Výsledkem je krásná ovocná chuť a plné medové tělo. Cup score na 89 bodíkách.

  

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

359 Kč
Na dotaz
Země: Etiopie
Odrůda: Heirloom
Farma: Daye Bensa
Ideální pro: V60, Aeropress, Espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Bensa, Sidama
Zpracování: promytá, ferment.
Nadm. výška: 2000-2400 m n. m.
Datum pražení: 25.1.2021
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: PUCH5
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Omniroast
Země původu: Etiopie
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: