Ethiopia Gebra Dogo

MARMELÁDA, JAVOROVÝ SYRUP, ANANAS

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,34 Kč  |  Cupping skóre: - b

nase_hodnoceni Tropické ovoce a koření v jednom

 

Společnost Shonora Coffee byla založena před 30 lety společností Shonora Gat, která vlastní zpracovatelskou stanici v Sakicha a farmou poblíž města Gerba. Společnosti se podařilo zlepšit dopravní infrastrukturu v oblasti a také se dále zavázala postavit v oblasti školu - pro nás naprosto běžné, ale v těchto částech Afriky je vzdělání stále nedostatkové.

Tento konkrétní lot pochází z mycí stanice Gerba, do které přispívá 220 malých výrobců. V této oblasti se káva pěstuje ve stínu původních stromů. Třešně se suší přibližně 15-21 dní v závislosti na teplotách a pravidelně se v krátkých intervalech obracejí. Takto zpracované zrnko nabídne příjemnou aciditu s chutí tropického ovoce s mírným náznakem koření.

 

Zrno je upražené v profilu OMNNI - je tedy ideální jak pro pákové nebo automatické kávovary, tak i jako filtrovaná verze.

 

zpusob_pripravy_omni_zluty

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

349 Kč
Momentálně nedostupné
Země: Etiopie
Odrůda: Heirloom
Sdružení: Shonora coffee
Ideální pro: espresso, V60, kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: Gerba, Bulehore
Zpracování: naturální
Nadm. výška: 2100-2300 m n. m.
Datum pražení: 29.11.2022
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: PUCH92
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
Zpět do obchodu