Ethiopia Hunkute Sidamo (Organic)

Neohodnoceno

Chuťový profil: meruňky, čaj/květy, lemon curd

Balení: 250g

Cena za gram: 1,47 Kč

Etiopky jsou specifické svým typickým květino/čajovým profilem a tohle je toho jasný příklad. Vybalancovaná chuť černého čaje s jemnou aciditou lemon curdu, meruňky a bílé květy jsou výsledkem promytého zpracování zrna, kdy je po sklizení fermentováno 72h v tancích. Následně je opláchnuto čistou vodou a sušeno cca 20-25 dní na vyvýšených postelích. Samotné kávové třešně pochází z 2. stanice z oblasti Hunkute a je to poprvé po 7 letech, co Drop coffee vybrali pouze jednu konkrétní stanici pro pražení této kávy (v minulosti to byl vždy blend ze dvou stanic). Vysoká nadmořská výška okolo 2000 m n. m. prodlouží zrání kávových třešní a dodá kávě intenzivnější chuťový profil. Zkrátka lahoda. Jo a káva má certificai Organic.

Odrůda Pacamara je hybridem vypěstovaným z Maragogype a různých variant Paca. Po první jmenované odrůdě mají větší kávové třešně i samotné kávové zrno.

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Drop Coffee Roasters je pražírnou ze srdce Švédska, Stockholmu. Její historie se začala psát v roce 2009, kdy začali pražit na 1kg pražičce svojí vlastní výběrovku. Osobní vazby s farmáři a producenty, důraz na udržitelnost při samotné výrobě kávy a zájem vytěžit z každého zrna maximum potenciálu dělá z Drop Coffee Roasters výjimečnou pražírnu nejen ve Švédsku. Joanna Alm, hlavní postava pražírny je také trojnásobnou národní šampiónkou, na světovém šampionátu skončila druhá. Je zároveň autorkou knihy za lepší kávu - Manifest För Bättre Kaffe. A co teprve jejich obaly, to je krása už na první pohled.

369 Kč
Na dotaz
Země: Etiopie
Odrůda: různé
Farmář: Hunkute Site 2
Ideální pro: V60, espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Dalle, Sidamo
Zpracování: Promytá
Nadm. výška: 2150 m n. m.
Datum pražení: 24.2.2020
Zrknová káva

 

 

Kód Kód: DRP_04
Jméno značky: Drop Coffee Roasters
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Omniroast
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: