Ethiopia Kabira

Novinka
Ethiopia Kabira espresso 250g

BROSKVE, ČERNÝ ČAJ, ČOKO

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,34 Kč  |  Cupping skóre: - b

nase_hodnoceni Typická "etiopka" s čoko dochutí

 

Toto je pro Puchero druhý rok, kdy přináší kávu od Mustefa Abakeno, malého výrobce s 18 hektary půdy poblíž Agaro v zóně Jimma v západní Etiopii. V roce 2020 začal provozovat novou mycí stanici Kabira, kde zpracovává třešně od malých producentů z blízkého okolí. Nyní jeho další mycí stanice, Beshasha, bude zpracovávat pouze umyté kávy, zatímco v Kabiře má více prostoru zaměřit se zde i na naturálně zpracovávané kávy, které jsou díky sušícím postelím náročnější na prostor. Tento lot byl promyt a zpracován v mycí stanici Kabira.

Jak už je u zrna z Etiopie zvykem, jde o vydařenou kávu s květinovým chuťovým profilem. Na jazyku tak najdeš pomerančový květ, broskve a černý čaj. Káva je hebká a převážně květinová s čokoládovou dochutí.

 

Zrno je upražené v profilu pro espresso - je tedy ideální jak pro pákové nebo automatické kávovary.

 

zpusob_pripravy_espresso_zluty

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

309 Kč
Momentálně nedostupné
Země: Etiopie
Odrůda: Heirloom
Farmář: Mustafa Abakeno
Ideální pro: espresso, frenchpress
Hmotnost balení: 250g
Region: Agaro, Jimma
Zpracování: promyté
Nadm. výška: 2000-2100 m n. m.
Datum pražení: 29.11.2022
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: PUCH91
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
Zpět do obchodu