ETHIOPIA - Refisa Nensebo (13.5.)

Neohodnoceno
coffee square kavy 3
250 Kč –20 %

POMERANČE, ČERNÝ ČAJ, NEKTARINKY

coffee_package_icon 250gCena za gram: 1,00 Kč | Cup. skóre: 86 b

nase_hodnoceni Sladké pomeranče v černém čaji

 

Oblast West Arsi je v kávovém světě poměrně novým pojmem - jde správní zónu, do které spadá i oblast Nensebo Woreda. Kávy z oblasti West Arsi byly až do roku 2020 prodávány jako kávy z oblasti Sidamo. A to už je určitě oblast, která ti je povědomá. Toliko zeměpisně-kartografických údajů a co nabízí tohle konkrétní kávové zrnko? Charakteristický černý čaj s tóny pomerančů a nektarinek, které jí dodávají krásně vyváženou chuť. A to vše díky promytému zpracování, kde jsou třešně máčeny po 5h, dále tříděny, následně 72h fermentovány a sušeny na vyvýšených postelích po cca 10 dní, dokud vlhkost nedosáhne na hodnotu 10,5%. 

 

 Káva je pražena v profilu pro filtr a to značí nekonečně možností, jak jí připravit. Aeropress, V60, Torch nebo třeba cold brew.

 

zpusob_pripravy_filtr_zluty

 

O pražírně:

"My kávu pouze nepražíme. Píšeme celý její příběh. Od chvíle, kdy ji farmáři v různých koutech světa vypěstují, až do vzácného momentu, kdy provoní celý váš byt." Tak zní motto lednické pražírny, která praží kávu, která je pro ně samotné více, než jen pouhým nápojem. A to krásně vystihuje podstatu filozofie samotné výběrové kávy - není to samotné kávě, není to u businessu. Je to zkrátka o vášni, poctivé práci, férové odměně a způsobu, jak se na chvíli zastavit, potkat se s přáteli a nebo poznat nové. Stejně tak jsme se potkali s Martinem - srdcem i duší pražírny. Setkání to bylo neplánované, ale o to příjemnější. Slovo dalo slovo a jsme rádi, že můžeme v našem kávovém lahůdkářství nabízet čerstvé zrno z Lednice, které jim v zelené podobě dodávají stálice na naší scéně - Falcon Coffees, 32cup, Nordic Approach. 

250 Kč –20 % 200 Kč
Na dotaz
Země: Etiopie
Odrůda: Wolisho, Kuruma
Farma: Elvis Reinerio Tineo Rafael
Ideální pro: aeropress, torch, kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: West Arsi
Zpracování: promyté
Nadm. výška: 2000 m n. m.
Datum pražení: 13.5.2021
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: CFSQR_03
Jméno značky: Coffee Square
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Chuťový profil: Vyvážená
Země původu: Ethiopia
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: