Ethiopia - Reko Onancho

Neohodnoceno

Chuťový profil: bezinky, broskve, bergamot

Balení: 250g

Cena za gram: 1,83 Kč

Vynikající kombinace dech beroucích květů bazalky a dekadentního broskvového ovoce - to je ve zkratce tahle exkluzivní a také oceněná káva z Etiopie. 

Artisani měli možnost opět získat a představit kávu z programu Ethiopian Cup. Aukce káv v tomto programu pobízí drobné producenty, aby dodávali své zrno ve vyšší kvalitě a také za vyšší ceny. Díky tomu pak máme my všichni možnost objevit a ochutnat neskutečně lahodné kávy a zajímavé chuťové profily.

A teď konkrétněji - tato promytá Etiopka pochází od 20 drobných pěstitelů z družstva Onancho, kteří farmaří v okolí mycí stanice Adorsi. Byla vybrána odrůda Kurume, která je hodně populární právě v oblasti Gedeo. Jeden konkrétní kultivar je přitom pro etiopskou kávu celkem unikátní a ne zcela běžné. Samotná odrůda se vyznačuje drobnými zrnky.

Výsledkem je pak krásně čistá a květinová chuť. Bezinky, sladkost broskví a dochutí podobnou bergamotu. Prostě pecka. Vyšší cena je zde vykoupena opravdu exkluzivitou a i exkluzivní chutí.

 

 

 filtr

 

O pražírně:

Artisan Coffee Roast najdeš v Edinburghu, srdci Skotska. Skvělé kafe praží od roku 2007 a vedle toho provozují 3 kavárny. Přímý nákup od farmářů, snaha procestovat celý svět pro nalezení jedinečně chutnající kávy nebo zapojení všech smyslů při pražení zrna znamená, že svůj přístup ke kávě ovládají opravdu řemeslně. A název Artisan to proto jasně vystihuje.

 
469 Kč
Skladem (4 ks)
Země: Etiopie
Odrůda: Kurume
Farmář: farmáři Onancho
Ideální pro: V60, Kalita, Aeropress
Hmotnost balení: 250g
Region: Adorsi
Zpracování: plně promytá
Nadm. výška: 1950-2150 m n. m.
Datum pražení: 24.4.2020
Výběrová zrnková káva
Kód Kód: ARTS9
Jméno značky: Artisan Coffee Roast
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: