v termínu 9.5.-22.5.2022 jsme si naordinovali dovolenou. Vaše objednávky budou odbaveny hned, jak se vrátíme!

Ethiopia Rocko Mountain

Neohodnoceno
Novinka
puchero eth rocko mnt

BORŮVKY, JAHOD, POM. SIRUP

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,36 Kč  |  Cupping skóre: - b

nase_hodnoceni Jiná etiopka?

 

Banko Dadatu je jednou z nejvyhlášenějších oblastí v okolí Gedeb Woreda. Zpracovatel Mitiku Alemayehu vybudoval svůj mlýn před 3 lety právě zde, aby mohl vykupovat a zpracovávat kávové třešně od okolních farmářů z vesnice. Naturálně zpracované etiopky máme rádi pro jejich sladkou chuť podpořenou florálními tóny nebo tóny ovoce. V tomhle případě se ze zeleného zrna podařilo vyčarovat chutě borůvek, pomerančového sirupu, to vše zabalené do krásné krémové struktury a s dochutí zralého manga. To zní dobře, nebo ne?

 

Zrno je upražené v profilu omniroast - je tedy ideální jak pro filtrovanou metodu, tak i espresso.

 

zpusob_pripravy_omni_zluty

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

339 Kč
Skladem (4 ks)
Země: Etiopie
Odrůda: Heirloom
Zpracovatel: Mitiku Alemayehu
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Gedeb
Zpracování: naturální
Nadm. výška: 1950-2000 m n. m.
Datum pražení: 17.1.2022
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: PUCH77
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Omniroast
Chuťový profil: Vyvážená, Ovocná
Země původu: Etiopie