GUATEMALA - El Rincon

Neohodnoceno
Novinka
coffee square kavy 2

TŘEŠNĚ, ŠVESTKY, HOŘKÁ ČOKOLÁDA

Balení: 250g  | Cena za gram: 1,00 Kč  |  Zrnková káva

nase_hodnoceni Plné tělo s jemnou aciditou

 

Farma El Rincon se rozprostírá na území 25 ha v údolí vápencových kopců. To jí zaručuje přirozenou a zároveň perfektní ochranu před teplým, suchým větrem a výkyvy klimatu. Kombinace stabilního podnebí s vyšší vlhkostí a právě unikátní půdy se odráží v chuťovém profilu, který navíc podtrhne mokré zpracování. O farmu se stará Yolanda Galindo, které s pěstováním mikrolotů převážně z původních odrůd Caturra a Bourbon pomáhá Renardo Ovalle. Ten se zároveň stará o postupné omladění keřů a výsadbu nových, exotičtějších odrůd.

Káva je fermentována za sucha v kachlových nádržích po dobu 18-24 hodin, poté je omyta a tříděna v kanálech. Po vymytí slizu je káva namočena přes noc do čisté vody. Tento krok je běžnější v africkém zpracování a v Guatemale je vzácný, ale přispívá k jedinečnému profilu šálku této farmy. 

Káva je pražena v profilu pro espresso a je tedy vhodná jak na páku, tak i do automatických mašinek, které po zmáčknutí tlačítka dokážou divy.

 

zpusob_pripravy_espresso_zluty

 

O pražírně:

"My kávu pouze nepražíme. Píšeme celý její příběh. Od chvíle, kdy ji farmáři v různých koutech světa vypěstují, až do vzácného momentu, kdy provoní celý váš byt." Tak zní motto lednické pražírny, která praží kávu, která je pro ně samotné více, než jen pouhým nápojem. A to krásně vystihuje podstatu filozofie samotné výběrové kávy - není to samotné kávě, není to u businessu. Je to zkrátka o vášni, poctivé práci, férové odměně a způsobu, jak se na chvíli zastavit, potkat se s přáteli a nebo poznat nové. Stejně tak jsme se potkali s Martinem - srdcem i duší pražírny. Setkání to bylo neplánované, ale o to příjemnější. Slovo dalo slovo a jsme rádi, že můžeme v našem kávovém lahůdkářství nabízet čerstvé zrno z Lednice, které jim v zelené podobě dodávají stálice na naší scéně - Falcon Coffees, 32cup, Nordic Approach. 

250 Kč
Na dotaz
Země: Guatemala
Odrůda: Caturra, Bourbon
Farma: Yolanda Galindo de Molina
Ideální pro: espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Huehuetenango, La Libertad
Zpracování: promyté
Nadm. výška: 1500 m n. m.
Datum pražení: 20.7.2021
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: CFSQR_01
Jméno značky: Coffee Square
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Espresso
Chuťový profil: Sladká
Země původu: Guatemala
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: