GUATEMALA - Karin Hernandez

Neohodnoceno
Novinka
nove girls

KARAMEL. JABLKA, MANDARINKY, SAMETOVĚ HEBKÁ

Balení: 250g  | Cena za gram: 1,47 Kč  |  Zrnková káva

nase_hodnoceni Takové to sametové pohlazení...

 

Farma Santa Isabel Ciudad Vieja leží v blízkosti kráterů Fuego a Agua. Farmu spravuje energická Karin Hernandez, které se vedle péče o kávovníky stará spolu se svým otcem o společnost Cafe Kapeau, která podporuje a pomáhá více než 700 producentům kávy z okolí Ciuadad Vieja a Antigua. Zároveň je Karin také "Q graderem", což znamená že zvládne perfektně nehodnotit zrno dle protokolu SCAA na 100 bodové stupnici. 

Káva z této farmy je zase, jak už je u Girls zvykem, ženskou záležitostí. Sběr, třídění je pouze v jejich režii. A tahle káva nám fakt chutná. Sametově hebká, mléčná čokoláda s náznaky karamelizovaných jablek a jemné tóny mandarinek odrůdy klementina.

 Káva je pražena v profilu pro filtr a je tedy ideální na přípravu přes V60, Aeropress, Kalitu, Torch Dripper a další podobné metody.

 

zpusob_pripravy_filtr_zluty

 

O pražírně:

Girls Who Grind Coffee je ryze ženskou záležitostí - vlastněná ženami, provozována ženami. Konkrétně jde o Fi O'Brien a Casey LaLonde. Australanku a američanku, které spojila vášeň ke kávě. Ve světě produkce kávy jde převážně o mužskou záležitost, ale pravdou je, že na každém pytli kávy se podílelo svojí prací ze 70% ženy - na farmě, při třídění, zpracování. A to byl pro Fi a Casey důvod podpořit ženskou "menšinu", vyzdvihnout její přínos výběrové kávě. Proto se u své produkce zaměřují pouze na kávy produkované farmářkami. Držíme jim palce, jejich kafe je nejen výborný, ale obaly a kompletní "merch" je naprosto vyladěný.

389 Kč
Skladem (5 ks)
Země: Guatemala
Odrůda: Red Bourbon
Farmářka: Karin Hernandez
Ideální pro: V60, Aeropress, Kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: Antigua
Zpracování: promytá
Nadm. výška: 1560 m n. m.
Datum pražení: 15.3.2021
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: GWGC08
Jméno značky: Girls Who Grind Coffee
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Chuťový profil: Vyvážená, Čoko / oříšky
Země původu: Guatemala

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: