GUATEMALA MUNDO NOVO - výběrová káva

Neohodnoceno

Chuťový profil: jasmín, karamel, med

Balení: 250g

Cena za gram: 1,46 Kč

Novinka z londýnské pražírny Brew Coffee Plus  pochází od farmářů Diany a Hectora, kteří na farmě Buenos Aires pokračují v rodinné tradici sahající až do 19. století. V oblasti Huehuetenango provozují 3 farmy s jasným posláním a zaměřením - na kvalitu, ochranu životního prostředí a dobré pracovní podmínky. Kávové třešně se zpracovávají přímo na farmě. Promyté zpracování u této konkrétní kávy ti promítne do chuti jasmín, karamel a sladkost medu. 

Mundo Novo odrůda - kultivar, který vznikl křížením Bourbonu a odrůdy Typica. Původní kávovníky pocházely z brazilské oblasti Novo Mundo, proto se ujal tento název a odrůda jako taková byla objevena v roce 1943. Následně se kávovníky do dalších oblastí Jižní Ameriky. Je charakteristická podlouhlými keři, dozrává později, než je běžné a má menší zrno.

 

 

filtr

 

O pražírně:

Menší londýnská pražírna sídlící v Streathamu poprvé zažehla plamen pod bubnem pražičky v dubnu 2019. Soustředí se na menší loty káv s cílem maximálně podpořit farmáře a komunity, od kterých kávu získávají. Uvědomují si, že pro rozvoj kávové kultury i celkově její udržitelnosti nestačí pouze platit reálné náklady na produkci své pražené kávy a tak se snaží vrátit zpět farmářům o něco více, aby podpořili jejich živobytí a rozvoj lokální infrastruktury.

369 Kč
Skladem (5 ks)
Země: Guatemala
Odrůda: Mundo Novo
Farm: Finca Buenos Aires
Ideální pro: V60, Aeropress, Chemex
Hmotnost balení: 250g
Region: Huehuetenango
Zpracování: promytá
Nadm. výška: 1500-1700 m n. m.
Datum pražení: 30.9.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: BCF_04
Jméno značky: Brew Coffee Plus
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: