HONDURAS - Carlos Estevez

Neohodnoceno

RYBÍZ, MANGO, PAPÁJA

coffee_package_icon 300g | Cena za gram: 1,16 Kč | Cupping skóre: 88 b

nase_hodnoceni Šťavnaté mango, papája. To chceš!

 

Extra ovocný Honduras v limitované edici, s pečlivostí vypěstovaný Carlosem Estevezem a s láskou upražený Martinem z Coffee Square. Tohle je přesně to kafe, které chceš pít pořád a dokola a znova. Tohle je taky kafe, které jsme od Martina dostali při našem prvním setkání a byla to trefa do černýho! Vše má na svědomí farmář Carlos Alfredo Estevez, který i díky projektu "Zvyšování kvality kávy v Hondurasu" od Falcon Coffees zjistil všechny aspekty, které hrají klíčovou roli při pěstování kávy. Jeho samotná cesta je spletitá. V mládí zdědil půdu po svých rodičích, zde pokračoval v pěstování kávy, ale farma se pouze zadlužila a Carlos tak o svoji půdu přišel. Až jmenování manažerem mikrolotů v rámci tohoto projektu dalo Carlosovi doslova druhou šanci. To mu taky umožnilo koupit novou půdu a začít novou etapu jeho života, na jejímž konci prozatím stojí tahle ovocná a šťavnatá pecka zpracovaná suchou metodou ve stanici Aruco.

 Káva je pražena v profilu pro filtr a to značí nekonečně možností, jak jí připravit. Aeropress, V60, Torch nebo třeba cold brew.

 

zpusob_pripravy_filtr_zluty

 

O pražírně:

"My kávu pouze nepražíme. Píšeme celý její příběh. Od chvíle, kdy ji farmáři v různých koutech světa vypěstují, až do vzácného momentu, kdy provoní celý váš byt." Tak zní motto lednické pražírny, která praží kávu, která je pro ně samotné více, než jen pouhým nápojem. A to krásně vystihuje podstatu filozofie samotné výběrové kávy - není to samotné kávě, není to u businessu. Je to zkrátka o vášni, poctivé práci, férové odměně a způsobu, jak se na chvíli zastavit, potkat se s přáteli a nebo poznat nové. Stejně tak jsme se potkali s Martinem - srdcem i duší pražírny. Setkání to bylo neplánované, ale o to příjemnější. Slovo dalo slovo a jsme rádi, že můžeme v našem kávovém lahůdkářství nabízet čerstvé zrno z Lednice, které jim v zelené podobě dodávají stálice na naší scéně - Falcon Coffees, 32cup, Nordic Approach. 

350 Kč
Na dotaz
Země: Honduras
Odrůda: Parainema
Farma: El Supte
Ideální pro: aeropress, torch, kalita
Hmotnost balení: 300g
Region: Copan
Zpracování: naturální
Nadm. výška: 1000 m n. m.
Datum pražení: 20.7.2021
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: CFSQR_06
Jméno značky: Coffee Square
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Chuťový profil: Velmi ovocná
Země původu: Honduras
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: