HONDURAS NORMA IRIS - výběrová káva

Neohodnoceno

Chuťový profil: třešňový likér, rozinky, tamarind

Balení: 250g

Cena za gram: 1,32 Kč

Norma Iris Fiallos a její farma San Rafael z Corquinu patří mezi nejprogresivnější producenty kávy v této oblasti. A tenhle microlot je toho důkazem.Aroma kávy zpracované anaerobní fermentací po dobu 90h (což není zcela obvyklé) přináší hutnou vůni po rozinkách a cherry likéru, v chuti je pak dominantní "boozy" (alko) nádech, doplněný o tmavou čokoládu, tamarind a lehké ovocné tóny.

Farma San Rafael je obklopena borovicovými lesy, které místní půdu přirozeně okyselují a tím dávají možnost pěstovat kávovníky s jedinečným chuťovým profilem. Po samotné spontánní fermentaci jsou kávové třešně sušeny na vyvýšených postelích obdobně, jako tomu je u naturálně zpracovaných káv.

 

 

Zrno je upražené v profilu filtr - je tedy ideální pro přípravu na filtr - V60, Aeropress, Kalita, Chemex, Frenchpress.

 

filtr

 

O pražírně:

Nepražíme nic, co nás nebaví nebo co nám nechutná - tak zní motto této italské mikropražírny, která sídlí ve městě Bassano del Grappa nedaleko od Benátek. Už od roku 2013 se snaží pozměnit vnímání kávy v jejich domovině a to je úkol doslova nadlidský. Světle pražená výběrová káva, mikroloty, pražení v šaržích maximálně po 4kg a výhradně na objednávku - to jsou pravé opaky k ve vztahu k tradiční italské kávě. Slovy zakladatelů pražírny se jim to daří, nicméně velmi pomalu, ale i tak si Nero Scuro už získalo své oblíbence nejen v Itálii. A nyní máš možnost ochutnat kávu z této pražírny i ty.

329 Kč
Momentálně nedostupné
Země: Honduras
Odrůda: Red Catuai
Stanice: Finca San Rafael
Ideální pro: V60, Aeropress, Chemex
Hmotnost balení: 250g
Region: Corquin, Copan
Zpracování: anaerob. 90h ferm.
Nadm. výška: 1350 m n. m.
Datum pražení: 21.8.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: NSC_04
Jméno značky: Nero Scuro
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: