VZHLEDEM K VYTÍŽENÍ ZÁSILKOVNY.CZ U DOPRAVY DOMŮ JE MOŽNÉ, ŽE TVŮJ BALÍK BUDE DORUČEN VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH NA NEJBLIŽŠÍ ODBĚRNÉ MÍSTO. OMLOUVÁME SE, NEDOKÁŽEME TO OVLIVNIT.

INDONESIA KERINCI - výběrová káva

Neohodnoceno

Zrnková výběrová káva, 100% arabica

Chuťový profil: ananas, grep, třešňová limo

Balení: 250g

Cena za gram: 1,32 Kč

Tento promytý lot doslova boří veškeré mýty a představy, které má většina z nás o indonéské kávě. Představte si super šťavnatou, třešňovou limonádu, černý čaj a grapefruit! Družstvo Koerintji Barokah Bersama sdružuje 250 členů, kteří se starají o kávová pole na náhorní plošině ležící na úpatí sopky Kerinci na ostrově Sumatra. Hora je obklopena úrodnou sopečnou půdou. Téměř všechny farmy na Sumatře jsou malé, v průměru od 0,5 do 2,5 hektaru. Během sklizně jsou kávové třešně ručně sbírány a v tomto plně promytém lotu jsou třešně nejprve depulpovány a ponechány přes noc fermentovat. Další den jsou promývány, aby se zbavily vrstvy slizu. Káva se následně suší na terasách a pak je přemístěna na vyvýšené africké postele, kde schne v průměru dalších 15 dní. Po usušení je káva opakovaně ručně tříděna.

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Poměrně mladá pražírna výběrové kávy z Hradce Králové to myslí s výběrovkou vážně. Za poslední rok na sobě opravdu zapracovali a z původního nadšení bratrů Chmelíků a za přispění Filipa Kopeckého se z pražení stala vážná záležitost. O tom třeba svědčí fakt, že na slepém cuppingu káv v rámci Barista roku 2020 se umístili na skvělém 3. místě hned po boku Doubleshot pražírny. Klukům fandíme a jako správní hradečtí patrioti zařazujeme chroastí zrno do naší stále nabídky. 

 
224 Kč
Skladem (3 ks)
Země: Sumatra - Indonésie Region: Mount Kerinci
Odrůda: Sigarar Utang, Andung Sari Zpracování: promytá
Farmař: družstvo Barokah Cooperative Nadm. výška: 1400-1600 m n. m.
Ideální pro: V60, Aeropress, Chemex Datum pražení: 18.11.2020
Hmotnost balení: 250g Výběrová zrnková káva

 

 

 

Kód Kód: CHRST9
Jméno značky: Chroast
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Země původu: Indonésie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: