VZHLEDEM K VYTÍŽENÍ ZÁSILKOVNY.CZ U DOPRAVY DOMŮ JE MOŽNÉ, ŽE TVŮJ BALÍK BUDE DORUČEN VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH NA NEJBLIŽŠÍ ODBĚRNÉ MÍSTO. OMLOUVÁME SE, NEDOKÁŽEME TO OVLIVNIT.

KENYA AA GIKIRIMA - výběrová káva

Neohodnoceno

Chuťový profil: maliny, borůvky, curkátka

Balení: 250g

Cena za gram: 1,56 Kč

To, že Nero Scuro umí keňskou kávu hezky upražit už víme z dřívějších lotů. A teď tu máme nový lot s číslem 19 pocházející z oblasti Embu, který byl zpracován v mycí stanici Gikirima. A že jsou keňské kávy charakteristické svojí ovocností, to víme taky :) V tomto případě si ale užiješ ještě intenzivnější chuť malin a borůvek, to vše hezky zabalené do sladké chuti připomínající "cukrátka". My tohle můžeme pít každý den. A ještě pár faktografických údajů - stanice Gikirima je jednou z pěti spadající do společenství Kibugu Cooperative Society v regionu Embu. Tento konkrétní mikrolot je pak složený z odrůd SL-34 a SL-28, okrajově pak z odrůd Ruiru a Batian. Přívlastek AA pak znamená, že jde o největší zrna, které musí mít minimálně 6,3mm v průměru. Samotné zpracování zrna pak probíhá pod taktovkou plně promyté metody, na kterou jsme u této africké kávy zvyklí a vyžadujeme ji :)

Zrno je upražené v profilu filtr - je tedy ideální pro přípravu na filtr - V60, Aeropress, Kalita, Chemex, Frenchpress.

 

filtr

 

O pražírně:

Nepražíme nic, co nás nebaví nebo co nám nechutná - tak zní motto této italské mikropražírny, která sídlí ve městě Bassano del Grappa nedaleko od Benátek. Už od roku 2013 se snaží pozměnit vnímání kávy v jejich domovině a to je úkol doslova nadlidský. Světle pražená výběrová káva, mikroloty, pražení v šaržích maximálně po 4kg a výhradně na objednávku - to jsou pravé opaky k ve vztahu k tradiční italské kávě. Slovy zakladatelů pražírny se jim to daří, nicméně velmi pomalu, ale i tak si Nero Scuro už získalo své oblíbence nejen v Itálii. A nyní máš možnost ochutnat kávu z této pražírny i ty.

389 Kč
Momentálně nedostupné
Země: Keňa
Odrůda: SL-28, SL-34
Stanice: Gikirima
Ideální pro: V60, Aeropress, Chemex
Hmotnost balení: 250g
Region: Embu
Zpracování: plně promytá
Nadm. výška: 1750 m n. m.
Datum pražení: 16.10.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: NSC_05
Jméno značky: Nero Scuro
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: