KENYA KAMWANGI - výběrová káva

Neohodnoceno

Chuťový profil: červený pomeranč, rebarbora, lehké tělo

Balení: 250g

Cena za gram: 1,47 Kč

Továrna Kamwangi je jednou ze dvou továren patřící do společenství Ngariama z centrální oblasti Keni - Kirinyaga. Kávové třešně od více než 1000 drobných farmářů putují ke zpracování právě sem. V kádích dochází k selekci kvalitních třešní a ta nejlepší následně putují do fermentačních nádob, kde probíhá v první fázi po dobu 24h, po promytí čistou vodou pak probíhá druhá fermentace v délce 12-24h. Poté se zrníčka zbaví pergamenu a na řadu přijde fáze sušení trvající zhruba 10 dní. 

Zajímavostí je, že kooperativa Kamwangi je členem Rainforrest Alliance, která všem svým členům zajišťuje vzdělání v oblasti zpracování kávy a tím související její vyšší kvality.

 

filtr

 

O pražírně:

Pikola je mikro pražírna kávy z podhůří zamlžených jesenických hor, která vznikla hned vedle malé rodinné kavárny stejného názvu v historickém centru Šumperka. V minulosti se pražírna jmenovala Jesen, ale od března 2020 došlo ke sjednocení názvů a pražená káva, stejně tak nápoje z ní a i další laskominy jsou pod jednou značkou - Pikola. Pražení má na starosti Jirka s Anetou a je super, že i přes svoje poměrně krátké působení na "pražící" scéně se posouvají kupředu doslova mílovými kroky. Každý jejich nový počin nás vždy mile překvapí.

359 Kč
Skladem (1 ks)
Země: Keňa
Odrůda: Washed SL28/34
Farmář: Kamwangi
Ideální pro: V60, Kalita, Aeropress
Hmotnost balení: 250g
Region: Kirinyaga
Zpracování: Promytá
Nadm. výška: 1600-1800 m n. m.
Datum pražení: 15.6.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: DRP_09
Jméno značky: Pikola
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: