KENYA - Kigwandi AB

Neohodnoceno
Novinka
novi RB 3

ŽLUTÝ MELOUN, ANGREŠT, ČERNÝ ČAJ

Balení: 250g  | Cena za gram: 1,40 Kč  |  Zrnková káva

nase_hodnoceni To pravé letní pití!

 

Keňa. Promytá metoda. Ovoce. V kostce to podstatné, co potřebuješ vědět o této super svěží a extra ovocné kávě. A ovocné kávy jsou perfektní pro letní osvěžení třeba do japanese style coffee tedy filtrovanou kávu připravenou přímo na led.

Samotné zrno pochází ze stanice Kigwandi, kde se sdružuje 600 farmářů z okolí. Blízkost řeky Kagumo pak dodává potřebnou vláhu a dále pohání celou zpracovatelskou stanici, které se nachází v oblasti Nyeri, tedy ekologie na prvním místě!

Double wash metoda zpracování zrna dodá kávě charakteristickou chuť v podobě žlutého melounu, angreštu. Káva se depulpuje a míří do fermentačních tanků na 48 hodin. Poté se odstraní narušená dužnina, zrno se promyje a kafe hezky putuje na dalších 24 hodin zpět do vody. A ta dokonale podpoří ovocný potenciál odrůd SL28 a SL34. Odtud pak zrno putuje odpočívat na africké postele na cca 2-3 týdny, prostě na tak dlouho, aby byla zajištěna optimální vlhkost uvnitř zrna.

 

Káva je pražena v profilu OMNI roast - je tedy perfektně vyladěná jak pro přípravu filtrovaných káv, tak i na espresso.

 

zpusob_pripravy_omni_zluty

 

O pražírně:

Brněnská pražírna, stálice tuzemské kávové scény. Jak o sobě sami píší - milují skvělý kafe, ale chtějí od života víc. Lidi Rebelbean nepijí jen pro to, že jim chutná, ale protože je součástí jejich životní filozofie. Cílem těhle brňáků je dobít lidem energii, aby mohli posouvat své hranice dál a být pány svého času a svého konání. Jednoduše řečeno tahle káva je pro Rebely z přesvědčení.

290 Kč
Skladem (4 ks)
Země: Keňa
Odrůda: SL28, SL34
Stanice: Kigwandi
Ideální pro: V60, Aeropress, Espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Nyeri, centrální provin.
Zpracování: promytá
Nadm. výška: 1600 m n. m.
Datum pražení: 30.6.2021
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: RBL04
Jméno značky: Rebelbean
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Omniroast
Chuťový profil: Sladká, Velmi ovocná
Země původu: Keňa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: