KENYA - Mahiga

Neohodnoceno

Zrnková výběrová káva, 100% arabica

Chuťový profil: pomeranč, ananas, broskve

Balení: 250g

Cena za gram: 1,48 Kč

Káva pochází z centrální provincie z oblasti obklopující horu Mt. Kenya, oblasti Nyeri. Dlouhodobě se v této krajině daří pěstovat ty nejlepší kávy a systém pracování kávy je na nejvyšší možné úrovni. Zpracovatelská stanice Mahiga má přes 400 členů a roční produkce zpracovatelského centra je 130 000 kg zelené kávy. Tradičně jde u této kávy o zpracování mokrou metodou, která dokáže z kávy vytáhnout božské ovocné tóny.

filtr

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

369 Kč
Na dotaz
Země: Keňa
Odrůda: SL28, SL34
Farma: Mahiga
Ideální pro: V60, Aeropress, Kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: Nyeri, Mumwe
Zpracování: promytá
Nadm. výška: 1700-1900 m n. m.
Datum pražení: 25.1.2021
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: PUCH6
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Země původu: Keňa
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: